Jak nás mozek klame
Kód: D620612Související produkty

Zvládejte svůj perfekcionismus

Ať už studujete matematiku ve škole nebo o ní chcete získat přehled, tento nepostradatelný průvodce je nabitý vším, co potřebujete k rychlému a snadnému pochopení základů.

Zdravotní tělesná výchova na 1. stupni PRAKTICKY

Publikace se stala na dlouhou dobu populárně psychologickým bestsellerem, který autorovi přinesl slávu a uznání, a jednou ze základních knih transakční analýz.

Monografie Pavla Koláře a jeho spolupracovníků je zatím naším nejucelenějším přehledem rehabilitace a právem patří k základním učebnicím oboru

Nová kniha Františka Koukolíka Odolnost je určena širšímu okruhu čtenářů a pojednává o chronickém psychosociálním stresu, s nímž se v životě setká každý

Kniha obsahuje 400 záludných IQ úloh seřazených podle náročnosti

Zkroťte návykové technologie a získejte zpět svůj čas a koncentraci.

Kniha citlivým způsobem vysvětluje - nejen dětem - téma stařecké demence a pomáhá jim tak vyrovnat s případným setkáním s touto nemocí ve vlastní rodině, u svých nejbližších.

Bohatě ilustrovaná kniha je prvním a jediným dílem, v němž C. G. Jung vykládá laickému čtenáři svou nesmírně vlivnou teorii symbolů

Autor se v knize pokusil zachytit, čím se zabývá přes půl století. Seskupil tu svá tradiční témata, zformuloval je však stručně a seřadil pro přehlednost podle abecedy.
Detailní popis produktu
Proč jsme přesvědčeni, že máme pravdu, když se zrovna tak můžeme mýlit? Proč se bojíme pavouka, i když na nás neútočí? Proč se bojíme mluvit před lidmi? Jak můžeme věřit horoskopům? Do jaké míry platí rčení „podle sebe soudím tebe“? Na jakém principu stojí podvodné a poplašné zprávy, které se tak snadno šíří po internetu a sociálních sítích?
Náš mozek musí čelit velmi různorodým situacím odehrávajícím se v často nepřehledném světě a za nejasných okolností. Díky jeho schopnostem umíme přežít. Protože dokáže všechny informace přijímat a pohotově zpracovávat, poskytuje nám navíc pocit, že to, co nás obklopuje, je jasné a logicky uspořádané, a tedy i poměrně bezpečné. Je ale dobré vědět, že mozek se přitom dopouští mnoha zjednodušení a zobecnění, a tím skutečnost často značně zkresluje. Ať už se musí vypořádat s optickým klamem, nebo s příliš složitou informací, do hry vstupuje i naše biologická a dědičná výbava, stres, intuice či podprahové podněty.
Autor představuje již známé i zcela aktuální poznatky z oblasti kognitivní neurovědy – a ačkoli v oblasti populárně naučných publikací jde o poměrně módní téma, tato kniha vyniká tím, jak přístupně a přehledně je problematika vysvětlena. Množství příkladů z každodenního života i zmiňované výsledky vědeckých výzkumů názorně doloží například i to, jak na náš mozek působí reklama nebo politická kampaň a jak snadno se necháme zmanipulovat.
Autor: Albert Moukheiber
Formát: 135 x 190 mm
Vazba: brožovaná lepená s chlopněmi
Počet stran: 168
Dotisk: 2020

Je prokázáno, že to, jakým způsobem myslíme, ovlivňuje naše chování, naše studijní výsledky, a dokonce i naše zdraví a úspěch.

Autor se v knize pokusil zachytit, čím se zabývá přes půl století. Seskupil tu svá tradiční témata, zformuloval je však stručně a seřadil pro přehlednost podle abecedy.

Poruchy spánku a tajný svět mozku očima neurovědy

Proč je učení těžké a jak si ho můžete usnadnit

Restart vašeho podvědomí

Druhé, doplněné a přepracované vydání

Když jsou vašimi nejlepšími přáteli knihy a vaše představa o báječném víkendu obnáší čtení, spoustu hrnků čaje a malování obrázků, to vše v duchu hesla: „Lidem vstup zakázán“, každé pozvání na večírek nebo do kina představuje výzvu.

Monografie Čeština v pohybu uvádí výsledky vědecké práce kolektivu lingvistů KČJL PdF MU
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.