ACT jednoduše

Kód: TT538796
Značka: Triton
561 Kč
Skladem (5 ks)

Terapie přijetí a odhodlání

Detailní informace

Detailní popis produktu

ACT, tedy „Acceptance and commitment therapy“, česky „terapie přijetí a odhodlání“, je jedním z terapeutických směrů tzv. třetí vlny kognitivně-behaviorální terapie, jejímž hlavním autorem je americký psycholog Steven C. Hayes.
Popularitu tomuto přístupu zajistil australský psycholog Russ Harris, který dokázal akademický a odborný popis původních tvůrců převést do srozumitelného a prakticky použitelného jazyka.
ACT vychází z poněkud nesamozřejmého předpokladu, že psychické utrpení je nevyhnutelnou součástí lidského prožívání a života, protože je spojeno se samotným procesem používání řeči při popisu minulosti, současnosti a budoucnosti. ACT dále předpokládá, že toto psychické utrpení je v mnoha případech prohlubováno a udržováno zcela pochopitelnou snahou se mu vyhnout.
Terapie ACT vychází ze zjištění, že se lze naučit, jak na psychické utrpení reagovat způsobem, který nepovede k jeho dalšímu prohlubování a přetrvávání, a že i život, jehož součástí je strach, smutek, deprese, obavy či vztek, může být plný a uspokojující.
Cílem přístupu ACT je naučit pacienta či klienta žít naplněný život – takový, který je v souladu s jeho vlastními hodnotami.
Publikace odpovídá na otázku, jakými prostředky ACT tohoto cíle dosahuje.

Autor: Russ Harris
Vazba: Kniha, pevná
Formát: 163 x 240 x 31 mm
Počet stran: 416
Vydáno: 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: