Převody jednotek

Kód: IS7740
Tip
199 Kč
Skladem (>5 ks)
Bojuje vaše dítě s převody jednotek? Naše tabulky převodů mu pomohou. Díky názornému diagramu děti pochopí princip převodu. Na tabulkách ho i potrénují.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento materiál byl vytvořen především jako pomůcka pro děti s potížemi v matematice. Dobře však poslouží všem, kteří bojují s převody jednotek. Sada obsahuje 6 tabulek pro převod délky, hmotnosti, plochy, času a objemu (l,m3).
Při procvičování nového učiva dítě co nejvíce pracuje s šipkovým diagramem (využívá zrakového vnímání i paměti) a důsledně postupuje tak, jak šipky naznačují. Pro lepší orientaci jsou tabulky pojednány barevně. Základní jednotka i její název jsou vždy uvedeny červeně.

Dítě vpisuje do příslušného šedého políčka převáděné jednotky a řídí se různě velkými šipkami, které udávají i to, jak velkým číslem danou jednotku při převádění má násobit či dělit. Převody z větších jednotek na menší jsou pojednány růžovou, převody z menších na větší jednotky modrou barvou.

Tabulky jsou zalaminované do matné folie, a proto na ně děti mohou psát opakovaně. K psaní děti využijí přiložený fix, který je na vodní bázi a dá se tedy setřít vlhkým hadříkem.


Autor: Mgr. Iva Kopecká, Mgr. Dagmar Žeňková
Vazba: v kroužkové vazbě
Formát: A4
Počet stran: 4 oboustranné, 3 zalaminované
Vydáno: 2017

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: