Kritické myšlení, Šedý Jiří

Kód: GL925436
Neohodnoceno
Značka: Galén
425 Kč
Skladem (>5 ks)

V předkládané monografii autor postupně vysvětluje význam kritického myšlení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kritické myšlení, v nejjednodušší rovině definované jako schopnost nezávisle posoudit určitý problém, je klíčovou dovedností v každodenním životě. Z tohoto pohledu je neuvěřitelné, jak málo pozornosti je mu věnováno v našem veřejném prostoru i v domácím písemnictví. V předkládané monografii autor postupně vysvětluje význam kritického myšlení, jeho jednotlivé pilíře, jevy ovlivňující kritické myšlení, chyby v argumentaci a poskytuje základní návod, jak s kritickým myšlením pracovat v praxi. Publikace je věcná a didaktická, přesto si nečiní nároky na úplnost. Veškeré uvedené teze jsou provázány s literárními odkazy v závěru knihy, kde může čtenář nalézt další prameny ke studiu.

Kritické myšlení není stav, ale soubor nástrojů a proces. Učíme se mu celý život. Kritické myšlení je nekončící, namáhavá cesta se značně těžkým rancem na zádech. Samo o sobě lidi neučiní šťastnými. Může však snížit pravděpodobnost neštěstí.
František Koukolík

Doc. MDDr. MUDr. Jiří Šedý, Ph.D., MBA (* 1980), vystudoval obor všeobecné lékařství, zubní lékařství, MBA, následně obhájil titul Ph.D. a byl habilitován na Masarykově univerzitě v Brně. Zabývá se převážně mikroskopickou stomatologií, gnatologií a problematikou kritického myšlení. Je autorem nebo spoluautorem více než 170 publikací (IF > 160), jež byly dle Web of Science více než 800× citovány (H-index 18). Rovněž je autorem nebo spoluautorem 12 monografií, mimo jiné Primární hyperparathyreóza (Galén, 2006), Chirurgická anatomie hernií (Triton, 2007), Kompendium stomatologie I (Triton, 2012), Kompendium stomatologie II (Triton, 2016), Klinická anatomie zubů a čelistí (Triton, 2010), Atlas léčby onemocnění temporomandibulárního kloubu (Triton, 2014), Zubař - nejlepší přítel člověka (ALMI, 2014; 2018), Základy evoluční teorie pro stomatology (Galén, 2019) a Somatické vyšetření ve stomatologii (Galén, 2020). Je držitelem třiceti ocenění (mj. Česká hlava, Cena Josefa Hlávky, Cena Učené společnosti ČR), spoluřešitelem řady domácích i zahraničních grantů, recenzentem desítek mezinárodních časopisů a členem redakčních rad mezinárodních časopisů.


Autor: Šedý Jiří
Formát: 159 x 221 x 29 mm
Vazba: Kniha, pevná
Počet stran: 328
Vydáno: 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení