Kniha pocitů

Kód: PA429166
Tip
Značka: Pasparta
477 Kč
Skladem (>5 ks)

Pro děti od 8 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kája má trému před vystoupením. Kamarádi jí dávají rady, jak se uklidnit. Navrhují zacvičit si jógu, pozorovat brouky, podívat se na fotbalová videa. Co ale nakonec pomůže Káje se uklidnit?
Marek při fotbale omylem kopne míč do okna sousedky a rozbije květináč. Nejprve se schová za strom, nakonec si ale dodá odvahy a ke svému činu se přizná. Co asi získal, když překonal svůj strach?
Důvěrně známé pocity, které provázejí lidi odnepaměti. Přicházejí velmi rychle a rychle směřují naše chování a reakce. Na to, jak velkou roli v našich životech pocity sehrávají, se jim většinou věnujeme poměrně málo a ne vždy rozumíme tomu, co nám sdělují. První krok na cestě k poznání našich pocitů je dovolit si je mít a brát je jako přirozenou součást našeho života.
Kniha je určena dětem od osmi let, bez ohledu na to, jestli jsou na své pocity odborníci, nebo jim často nerozumí a lehko se v nich ztratí, jako například některé děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Pracovat s ní mohou děti samy, vhodné je ale číst knihu společně s rodičem, kamarádem či sourozencem, zkrátka s někým, s kým si dítě může o obsahu popovídat. Využít ji mohou také učitelé, psychologové, speciální pedagogové, výchovní poradci a další dospělí, kteří pracují s dětmi. Knížka se velmi dobře hodí i pro práci se skupinou.
Ve čtrnácti kapitolách se děti seznámí s nejčastějšími pocity, jako jsou klid, překvapení, radost a štěstí, smutek, strach, odvaha, stud, hněv, závist a žárlivost, znechucení, nuda, zájem a láska.
V knize se budou setkávat se skupinou kamarádů, poznají je v různých situacích a mohou pozorovat, jak se v těchto situacích budou chovat a cítit. Mohou pak porovnat své zkušenosti a vybavit si chvíle, kdy se cítili podobně. Najdou zde i tipy, jak se s danou emocí vyrovnat, např. jak překonat strach, jak se uklidnit, jak si uvědomit, co všechno mám rád/a apod. Seznámí se také s názvy podobných pocitů a obohatí si tak slovní zásobu.

O autorech:
Ester Stará vystudovala speciální pedagogiku na PedF UK, pracuje jako speciální pedagog, logoped a současně píše knížky pro děti. Zkušenosti z praxe uplatňuje při tvorbě titulů zaměřených na rozvoj komunikačních dovedností, např. Povíš mi to?, Mařenka už říká Ř! Píše také pohádky a příběhy pro mladší školáky. Text knihy Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem byl oceněn Zlatou stuhou, knihy A pak se to stalo!, Šedík a Bubi a Jedééém! byly zapsány do prestižního mezinárodního katalogu The White Ravens. Její knihy vychází u nás i v zahraničí.
Milan Starý vystudoval češtinu a výtvarnou výchovu na PedF UK. Působil jako pedagog a externí ilustrátor v reklamních agenturách. V současnosti se věnuje převážně ilustrování knih pro děti i dospělé, malbě a grafice, spoluorganizuje výtvarné dílny. Publikace s jeho ilustracemi vycházejí u nás i v zahraničí.
PhDr. Mgr. Jana Draberová, Ph.D. vystudovala pedagogiku a psychologii na FF UK. Během doktorského studia sociální psychologie se zabývala tématem studijní self-efficacy neboli jak může přesvědčení žáků o tom, jaké mají či nemají schopnosti, ovlivnit jejich výkon. Práce s dětmi ji provází od konce základní školy. Profesně působila především jako psycholog v pedagogicko-psychologické poradně. V současné době se dětem a dospívajícím věnuje v rámci své soukromé praxe, podílí se také na výuce budoucích učitelů.


Autor: Ester Stará, Jana Draberová
Ilustrátor: Milan Starý
Formát: 236 x 280 mm
Počet stran: 96 + obálka s klopami
Vazba: brožovaná
Dotisk: 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: