POZOR 1.5. a 4.-12.5. ZAVŘENO

Emoce KOBEREC

Kód: DH2051
Novinka
680 Kč
Skladem (1 ks)
Koberec EMOCE pomáhá při práci s emocemi, při řešení různých situací běžného života, při rozvíjení sociálních dovedností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koberec EMOCE pomáhá při práci s emocemi, při řešení různých situací běžného života, při rozvíjení sociálních dovedností.
Lidské výrazy na koberci vyjadřují emoce jako strach, vztek, smutek, údiv, děs, radost, nadšení, odpor, zoufalství, některé výrazy se mohou jevit jako nejednoznačné, mohou na nás stejně jako v životě působit různě.
Výhodou je, že jsou využity přímo lidské obličeje namísto jejich emotikonů (smajlíků apod.), neboť v běžném životě nebývá již tak snadné je propojit s reálnými obličeji. 

Tipy pro využití:
- rozlišování a pojmenovávání emocí (děti si mohou vytvořit i kartičky s názvy jednotlivých emocí);
- napodobování emocí podle výrazů na obrázcích – nejen mimikou, ale i hlasem, dechem, tělem (gesty, stylem chůze, držením těla, třesem rukou apod.); k výrazům na koberci mohou děti tvořit své fotografie, na kterých se budou tvářit obdobně;
- pojmenovávání příčin možných emocí (co se asi stalo člověku, který je vyděšený, nadšený…);
- přiřazování emocí k různým situacím a obráceně (lze vytvořit kartičky nebo plakáty s různými typy situací, ve kterých se lidé cítí např. smutně, radostně apod. a další - více viz metodický list.

Materiál:100 % polyester, nehořlavost I. třídy, spodní vrstva je protiskluzová
Rozměry: 25 x 250 cm (koberec je možné rozstříhat podle potřeby)
Údržba: koberec je vhodné pravidelně luxovat, lze čistit vlažnou vodou a houbičkou s mýdlem, koberec nepřekládat, ale rolovat na minimální vnitřní průměr 8 cm

Foto: Mia a Tomáš, fotografie Monika Uhlířová – Lovely Art
Grafické zpracování: Graphic Live s.r.o. / M. Bělovský

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: