Zvládáme specifické poruchy učení

Kód: D614005
Novinka Tip
Značka: EDIKA
216 Kč
Skladem (2 ks)
Dyslexie, dysortografie, dysgrafie. Praktický nácvik pro 2. stupeň ZŠ

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autorky úspěšné publikace Specifické poruchy učení připravily další titul, který je zaměřen především na žáky 2. stupně ZŠ, využít jej ale mohou také žáci starší, studenti SŠ a VŠ i dospělí a samozřejmě také rodiče, učitelé, doučovatelé, speciální pedagogové a psychologové.
Jednotlivé kapitoly se věnují práci s texty (psaní souvislých textů, psaní výpisků z odborných textů, učení slovíček v cizích jazycích), porozumění čtenému, alternativním způsobům zpracování informací a zapamatování si učiva i využití moderních technologií.
Co v knize najdete?
* systematický trénink dovedností, které v souvislosti s dyslexií potřebujeme posílit
* pomoc pro nalezení vlastních způsobů práce
* konkrétní příklady a praktická cvičení
Kvalitní čtenářské dovednosti představují klíč k úspěšné celoživotní vzdělanosti. Kdo nechce přestat s nápravou problémů se čtením ve třetí či čtvrté třídě, sáhne po této publikaci.
Obsahuje cvičení a úkoly, které svou náročností odpovídají rozumové vyspělosti dítěte na druhém stupni a současně respektují jeho čtenářské dovednosti. Volba cvičení rovněž odpovídá současným poznatkům o efektivní nápravě poruch čtení.
PhDr. Václav Mertin, dětský psycholog, Katedra psychologie FF UK
Zuzana Hladíková pracuje jako psycholožka v neziskové organizaci DYS-centrum Praha, z. ú. Věnuje se jak problematice specifických poruch učení a chování, tak i obecnějším otázkám edukace. Je spoluzakladatelkou Základní školy Poznávání. Podílela se na vzniku několika publikací a komplexního tréninkového programu pro středoškoláky s dyslexií nazvaného „Já na to mám“.
Lenka Krejčová pracuje jako psycholožka v neziskové organizaci DYS-centrum Praha, z. ú. a na Katedře psychologie FF UK. Byla zapojena do lokalizace několika diagnostických me­tod. Dlouhodobě se také zabývá specifickými poruchami učení a chování, což přerostlo v ucelený zájem o problematiku edukace a systém vzdělávání. Spolu se Zuzanou Hladíkovou založila Základní školu Poznávání. Je autorkou nebo spoluautorkou řady časopiseckých článků a knih, podílela se na vzniku komplexního tréninkového programu pro středoškoláky s dyslexií.

Autor: Lenka Krejčová, Zuzana Hladíková
Formát: brožovaná lepená
Rozměr: 170 x 243 mm
Počet stran: 224
Vydáno: 2019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: