Lucy & Leo 285 Tangram - logická dřevěná hra

Kód: MBLL285
Tip
Značka: Lucy & Leo
203 Kč
Skladem (4 ks)

Podporuje u dětí kombinatorické schopnosti, vizuálně-figurativní myšlení, představivost, pozornost, vnímání, znalost barev a tvarů a podporuje rozlišování velikostí a seznamuje je se základními číslicemi od 1 do 10

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tangram je starodávný čínský hlavolam na principu puzzle, obsahující 7 destiček geometrických tvarů, které se musí poskládat tak, aby vytvořily základní čtverec. Kombinací těchto dílků se dají skládat ale i různé plošné obrazce.
Nabízená varianta této logické hry je určena dětem a obsahuje 25 oboustranných karet, které jsou graficky přizpůsobené jejich věku.
Podporuje u dětí kombinatorické schopnosti, vizuálně-figurativní myšlení, představivost, pozornost, vnímání, znalost barev a tvarů a podporuje rozlišování velikostí a seznamuje je se základními číslicemi od 1 do 10. Práce s předlohami učí také dětí pracovat podle zadaných úkolů.
Tato sada nabízí několik herních variant.
1) Zkuste poskládat čtverec z jednotlivých dřevěných dílů bez předlohy.
2) Poskládejte obrazce podle 15 přiložených barevných oboustranných předloh, které znázorňují různé předměty nebo zvířátka z běžného života.
3) Poskládejte obrazce číslic podle 10 přiložených předloh na bílém pozadí. Karty pak otočte a podívejte se, co takové číslo představuje. 
Při skládání používejte vždy všechny části, žádný díl nesmí zůstat stranou. Jednotlivé díly leží vedle sebe na podložce, nepokládejte jeden přes druhý. Dotýkají se hranou nebo alespoň rohem. Části lze libovolně převracet, ale je třeba dodržet seskupení s barvami nebo seskupení v přírodní barvě.
Součástí balení je uzavíratelný bavlněný pytlík, do kterého si sadu pěkně uložíte a lze ji vzít kamkoli s sebou.
Rozměr bavlněného pytlíku 17 x 23 cm.
Rozměr předloh 10 cm x 7 cm. 
Rozměr tvarů tangramu 12 cm x 6 cm 2x, 6 cm x 3 cm 2x, 8 cm x 4 cm 1x, 4 cm x 4 cm 1x, 9 cm x 3 cm 1x.
Tato hračka je označována jako Montessori pomůcka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: