POZOR 1.5. a 4.-12.5. ZAVŘENO

Činnosti k rozvíjení čtenářské gramotnosti v předškolním vzdělávání

Kód: EM0597357
Novinka
Značka: RAABE
355 Kč
Skladem (1 ks)

Publikace Činnosti k rozvíjení čtenářské gramotnosti v předškolním vzdělávání je metodickou příručkou, která se věnuje vyváženému rozvoji všech předčtenářských dovedností včetně porozumění textu i obrázku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Publikace Činnosti k rozvíjení čtenářské gramotnosti v předškolním vzdělávání je metodickou příručkou, která se věnuje rozvíjení čtenářské gramotnosti u dětí předškolního věku. Důraz klade na vyvážený rozvoj všech předčtenářských dovedností včetně porozumění textu i obrázku.
Vychází ze současného integrovaného pojetí práce s dětmi předškolního věku v souladu s RVP PV. Pojednává o jednotlivých složkách čtenářské gramotnosti a možnosti jejich rozvoje v období předškolního věku. Publikace nabízí příklady aktivit, her a činností pro rozvíjení jednotlivých složek čtenářské gramotnosti.
V první části publikace najde čtenář teoretické zasazení problematiky do současné praxe předškolního vzdělávání. Podrobně jsou tu vysvětleny všechny základní termíny týkající se čtenářské gramotnosti včetně analýzy současného RVP PV.
Stěžejní však pro čtenáře nejspíše bude druhá část, kde jsou jednotlivé složky rozpracovány jak z hlediska teorie, tak zejména praxe. Zde autorka ke každé oblasti uvádí mnoho různých praktických příkladů, jak s dětmi pracovat a jakými činnostmi je rozvíjet.
Ve třetí části jsou příklady současné kvalitní dětské literatury a čtenář tu najde i tipy na spolupráci mateřské školy a rodiny dítěte.
Publikace je určena zejména pedagogům mateřských škol. Využijí ji i rodiče, nebo studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol, kteří se připravují na práci s dětmi předškolního věku. Vhodná je i pro tvorbu programů pro děti s odkladem povinné školní docházky nebo dětí ze sociálně méně podnětného prostředí
Publikace je určena zejména pro pedagogy mateřských škol, asistentům, studentům předškolní pedagogiky, asistentům pedagoga, pedagogům volného času a i rodičům.


Autor: PhDr. Eva Koželuhová, Ph.D.
Vazba: brožovaná
Formát: 148 x 210 x 20 mm
Počet stran: 158
Vydáno: 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: