Sada programů MÉĎA - single licence

Kód: PT90001
Tip
Značka: Petit
8 890 Kč
Skladem
Soubor výukových programů pro děti s postižením, pro předškoláky a první stupeň základních i speciálních škol.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sadu programů MÉĎA (za zvýhodněnou cenu) obsahuje tyto programy:
MÉĎA - BARVY A TVARY - poznáš, co neznáš...
MÉĎA A OBRÁZKY - přiřaď, doplň, zatřiď...
MÉĎA POČÍTÁ - základy matematiky
MÉĎA ČTE - globální i slabikářové čtení
MÉĎA'99 - 5 starších programů
Let's play math - základy matematiky v angličtině

MÉĎA - BARVY A TVARY - poznáš, co neznáš...
Tento program je zaměřen na rozvoj smyslové a rozumové výchovy. Úkoly v programu probírají problematiku barev a tvarů ze všech úhlů pohledu. V programu najdete úkoly na poznávání stejných barev, barevných odstínů a tvarů, vyhledávání barev, tvarů a odstínů barev podle slovního pokynu, barevné asociace a kombinace, doplňování barev a tvarů do objektů, určování typické barvy obrázku i barev, které v obrázku chybí, skládání obrázků z nabídnutých tvarů... Program obsahuje 5 kapitol, 45 úkolů v různých obtížnostech. V tomto programu najdete jednoduché a pestré prostředí a nechybí zde vyhodnocení jednotlivých úkolů, které lze vytisknout.

MÉĎA A OBRÁZKY - přiřaď, doplň, zatřiď...
Nový výukový program pro děti s postižením a pro předškolní přípravu. Vychází z oblíbených programů MÉĎA 99. Předností programu je jednoduché a přitom pestré prosředí (stovky obrázků a desítky zvuků), nechybí zde hodnocení jednolivých úkolů, které si můžete vytisknout. Vytisknout si lze i libovolný obrázek programu po jeho přesunutí do clipboardu.
U většiny úloh lze nastavit tři různé obtížnosti řešení a vybírat několik variant, případně obrázkových souborů (obrázky, symboly, písmena, číslice...). Úkoly v programu se zaměřují na problematiku přiřazování stejných nebo podobných obrázků, rozpoznávání detailů, třídění předmětů do skupin, poznávání pojmů nahoře - dole - uprostřed, nebo největší a nejmenší, určování sledu činností.... V programu nechybí HRY, ve kterých si děti zábavnou formou procvičí některé znalosti a vědomosti získané v předchozích kapitolách.
Program obsahuje 7 kapitol, přes 40 úkolů na procvičování: Přiřazování, Doplňování, Třídění, Rozlišování a Postup.

MÉĎA POČÍTÁ - základy matematiky
Program je evaluován u MŠMT ČR.
Program zaměřený na poznávání základů matematiky na úrovni první třídy základní školy. Jednoduchostí ovládání a snadnou nastavitelností úrovní obtížnosti je vhodný především pro zvláštní, speciální a pomocné školy.
Program obsahuje těchto 5 kapitol:
- Úvod do matematiky: rozvoj matematické představivosti
- Poznávání čísel: rozklady čísel, určování vztahu mezi číslem a množstvím
- Číselné osy: určování čísel na ose, sčítání a odčítání na ose
- Počítání: nácvik sčítání a odčítání
- Hry: procvičování sčítání a odčítání zábavnou formou
Samozřejmostí programu je jednoduché nastavení úrovně obtížnosti (počítání do tří, do pěti, do deseti, s přechodem přes desítku…, počítání s nulou, bez nuly…), jednoduché a přitom pestré prostředí (tisíce obrázků a stovky zvuků), nechybí zde krátké a veselé animace i odměna za správné vyřešení úkolů.
Program obsahuje celkem 56 úkolů, z nichž mnohé mají více variant a patří tak k nejkomplexnějším programům pro výuku matematiky pro základní stupeň..
Program Méďa počítá je nyní doplněn o zjednodušené ovládání programu. Nová verze programu vychází z vašich požadavků a z toho, co podle vás v programu Méďa počítá dosud chybělo.

MÉĎA ČTE - globální i slabikářové čtení
Program je evaluován u MŠMT ČR.
Tento program je zaměřen na čtení, skládání a doplňování slov nejen metodou analyticko syntetickou, ale je vhodný i pro nácvik globálního čtení. Každé z téměř tisíce slov je doplněno zvukem a obrázkem.
Slova lze skládat z písmen, slabik, nebo vybírat správné slovo ze seznamu nabídnutých slov. Ve všech úkolech lze zvolit mezi mezi zobrazováním malých nebo velkých písmen a vybírat ze dvou typů písma (patkové a nepatkové).
Řešení úloh lze doplnit hodnocením s možností zápisu do tabulky rekordů a lze si rovněž zvolit, zda skládané nebo hledané slovobude doplněno obrázkem, zvukem a nápovědním textem.
Program obsahuje celkem 19 úkolů pro skládání slov z písmen a slabik a pro výběr správného slova.

MÉĎA'99 - 5 starších programů
Obsahuje ucelený soubor výchovně vzdělávacích programů se zaměřením na rozvoj smyslového vnímání a komunikačních a poznávacích schopností, pozornosti, logického myšlení a paměti:
- Pasivní sledování: první krůčky s počítačem
- Výchova zrakově postižených: jednoduché úkoly na velkých obrázcích
- Základní smyslová a rozumová výchova: základy logického myšlení
- Smyslová a rozumová výchova pro pokročilé: pro předškoláky a 1. třídu
- Piktogramy: program pro alternativní komunikaci pomocí obrázkových symbolů
Programy Méďa 99 obsahují na 150 úkolů, které v sobě zahrnují přes 800 obrázků a 700 piktogramů.
Programy Méďa 99 lze spustit na jakémkoli PC standardu IBM PC, vybaveném operačním systémem MS DOS nebo Windows 95/98 a grafickou kartou umožňující zobrazit 256 barev.
Nyní můžete Méďu 99 spouštět i pod novějšími operačními systémy Windows 2000, XP, Vista.

Let's play math - základy matematiky v angličtině
Let´s Play Math je anglicky namluvený výukový a vzdělávací program zaměřený na poznávání základů matematiky na úrovni prvního stupně základní školy, který výchází ze své české předlohy - z programu MÉĎA POČÍTÁ. Program je vhodný pro jazykové školy, kde žáci i pedagogové ocení jeho přednosti: zábavný přístup k matematice kombinovaný s výukou angličtiny.
Program je namluven rodilým mluvčím, kanaďanem Johnem Turkem.
Program je rozdělen do čtyř kapitol a celkem obsahuje 43 úkolů, z nichž mnohé mají více variant.


Jednouživatelská licence
Majitel jednouživatelské licence získává právo na použití software na jednom počítači.
Lze použít i na interaktivní tabuli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: