MÉĎA ČTE - globální i slabikářové čtení - single licence

Kód: PT100041
Značka: Petit
1 290 Kč
Skladem
MÉĎA ČTE je počítačový multimediální program pro určený všechny děti, které začínají číst. Program využívá spojení skládaných slov s obrázky a zvuky a nabízí tak mnohem širší možnosti než klasický slabikář nebo čítanka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MÉĎA ČTE je počítačový multimediální program pro určený všechny děti, které začínají číst. Program využívá spojení skládaných slov s obrázky a zvuky a nabízí tak mnohem širší možnosti než klasický slabikář nebo čítanka. Nastavení programu, výběrem vhodných slov a úrovně obtížnosti řešení, umožňuje pedagogům nebo rodičům přizpůsobit tuto multimediální učebnici úrovni každého dítěte.

Program je určen také pro děti se specifickými poruchami učení (snížená koncentrace, poruchy řeči, poruchy vnímání, dyslexie, dyskalkulie, dysgrafie, apod.).

Program Méďa čte je zaměřen analýzu i syntézu při čtení a psaní, případně na nácvik globálního čtení. V programu je k dispozici téměř 1.000 slov, které jsou rozděleny do kategorií pro globální čtení, nebo dle různých obtížností pro ostatní přístupy. S každým slovem je spojen obrázek, který slovo charakterizuje, i jeho zvukový záznam. Předností programu je jednotné a jednoduché ovládání, které je přizpůsobeno i pro děti s postižením. Ovládat jej lze i jedním či dvěma externími tlačítky, klávesnicí, nebo myší.

Slova lze skládat z písmen, slabik, nebo vybírat správné slovo ze seznamu nabídnutých slov. V programu je k dispozici 19 úkolů, u nichž lze nastavit obtížnost řešení. Můžete si vybírat i konkrétní slova k procvičování. Ve všech úkolech lze zvolit mezi zobrazováním malých nebo velkých písmen, a vybírat ze dvou typů písma (patkové a nepatkové). Řešení úloh je možné doplnit hodnocením s možností zápisu do tabulky rekordů. Lze si rovněž zvolit zda skládané nebo hledané slovo bude doplněno obrázkem, zvukem a nápovědním textem. Volbou konkrétního nastavení programu i výběrem slov můžete program přizpůsobit schopnostem začínajícího čtenáře. Každé nastavení programu lze uložit pro pozdější využití.

Program Méďa čte vyžaduje multimediální počítač s operačním systémem Windows 95 a vyšším, zvukovou kartou, CD ROM mechanikou a kvalitnějším grafickým adaptérem (videokarta s více než 256 barvami).

Stručný popis úkolů obsažených v programu:
· rozpoznání zvolených písmen české abecedy
· doplňování chybějícího prvního písmene ve slově
· doplňování libovolného chybějícího písmene ve slově
· složení celého slova z písmen v něm obsažených
· složení slova z různých písmen (i ve slově neobsažených)
· skládání slov z písmen abecedy
· skládání slov přes zobrazenou klávesnici počítače
· doplnění chybějící první slabiky ve slově
· doplnění chybějící libovolné slabiky ve slově
· složení celého slova ze slabik v něm obsažených
· složení slova z různých slabik (i ve slově neobsažených)
· výběr slova z různých slov složených i z nepísmenných znaků (#$%...)
· výběr správného slova z nesmyslných slov (erk, pes, soj…)
· výběr slova z různých (smysluplných) slov (osel, pes, vlk…)
· výběr ze slov s přeházenými písmeny (esp, pes, sep…)
· výběr ze slov se změněným prvním písmenem (xes, pes, nus)
· výběr ze slov se změněným jedním písmenem (pos, pes, pem)
· výběr ze slov se zaměněnou diakritikou (pés, pes, pěs…)
· výběr slova ukrytého v řadě písmen (charokpesupald)

Ukázky z úkolů: (viz. doplňující obrázky)
Výběr ze slov s přeházenými písmeny (obrázek "myje")
Obrázek zachycuje situaci po chybném výběru slova, kdy program sám koriguje špatný výběr. Protože je zapnuto i hodnocení, chyba je zároveň signalizována "čertíkem".
Skládání slov z písmen abecedy (obrázek "teta")
Postupným výběrem písmen z abecedy skládáte slovo. Poslední vybrané písmeno "E" bylo správné, což je ohodnoceno pochvalou a "andílkem". V úkolu je zapnuta možnost: Zobrazovat nápovědní text.
Složení celého slova ze slabik v něm obsažených (obrázek "mako-vi-ce")
Tentokrát se úkol řeší bez hodnocení, zapnutá jsou malá písmena a zrušen nápovědní text. První dvě slabiky byly doplněny správně, třetí označená slabika "vi" je také správně.
Výběr slova ukrytého v řadě písmen (obrázek"mimi")
V úkolu je zapnuté velké patkové písmo i zobrazení nápovědního textu. Po stisknutí klávesy Enter dojde ke správnému doplnění vybraného slova.

Jednouživatelská licence
Majitel jednouživatelské licence získává právo na použití software na jednom počítači.
Lze použít i na interaktivní tabuli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: