POZOR 1.5. a 4.-12.5. ZAVŘENO

KAFOMETÍK SVÁTKY A TRADICE známé i neznámé

Kód: F666747
Značka: INFRA
295 Kč
Skladem (4 ks)

Další volné pokračování řady pracovních listů s metodikou – „KAFOMETÍK“ tentokrát s názvem SVÁTKY A TRADICE známé i neznámé. Tento dík je zpracován trochu netradičně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Další volné pokračování řady pracovních listů s metodikou – „KAFOMETÍK“ tentokrát s názvem SVÁTKY A TRADICE známé i neznámé. Tento dík je zpracován trochu netradičně.

V tomto již osmém díle nenajdete dělení metodické části podle vzdělávacích oblastí, ale chronologicky podle ročních období a kalendáře. V KAFOMETÍKu se věnujeme tradicím a svátkům, které obvykle zařazujete do svých činností s dětmi, ale najdete zde i méně známé svátky či tradice, o které můžete obohatit svoji nabídku činností.

V každém bloku – ročním období – je zařazeno několik zajímavých svátků a tradic, ke kterým najdete vždy náměty na aktivity, pracovní listy, básničky a písničky.

Co najdete v obsahu?
JARO: Vítání jara, Světový den vody, Velikonoce, Den Země, Pálení čarodějnic, Den matek, Den otvírání studánek
LÉTO: Den otců, Svatojánská noc
PODZIM: Posvícení, Halloween, Všech svatých, Památka zesnulých, Svatý Martin,
ZIMA: Mikuláš, Advent a Vánoce, Silvestr, Tři králové, Hromnice, Masopust
+ 50 pracovních listů
Obsah a ukázku najdete v záložce "Soubory".

Formát. A4, vyjímatelné listy v kartonových deskách
Počet stran: 134

Co jsou publikace KAFOMETÍK?
Soubor metodických a pracovních listů, který přináší učitelkám mateřských škol dostatek námětů pro rozvoj dovedností dětí ve všech vzdělávacích oblastech dle RVP PV. Zároveň předložené náměty rozvíjejí matematickou i čtenářskou gramotnost, řeč, základní vědomosti týkající se přírody a přírodního prostředí, jemnou motoriku, pohybové dovednosti, fantazii a představivost.

V metodické části obsahuje obvykle:
* metodické náměty pro činnosti a aktivity z oblasti poznávací, pohybové, výtvarné
* originální pohádkové příběhy
* rozsáhlý sborník říkadel, básniček a písniček
V praktické části najdete soubor 50 pracovních listů.
Z jednotlivých listů si snadno sestavíte vlastní tematický celek nebo projekt, který bude odpovídat zájmům a potřebám Vašich dětí. K jednoduché manipulaci se souborem přispívá i volné řazení listů, což umožňuje jejich snadné kopírování. Jednotlivé náměty jsou využitelné po celý školní rok a podporují nenásilně také fantazii a představivost dětí. Práci s listy Vám usnadní jednoduché grafické ikonky. Poskytují informaci o věkové skupině, pro kterou je námět určen, současně také upozorňují na vzdělávací oblast, které se námět nejvíce dotýká, ikonky znázorňující druhy pomůcek, které si můžete připravit předem. Předložené náměty rozvíjejí matematickou i čtenářskou gramotnost, řeč, základní vědomosti týkající se přírody a přírodního prostředí, jemnou motoriku, pohybové dovednosti, fantazii a představivost.

Formát každé publikace je řešen prakticky formou volných listů formátu A4 v kartonových deskách, co umožňuje snadnou manipulaci učitelky při kopírování jednotlivých pracovních listů pro děti.

Autor: Bc. R.Špačková, Bc. P.Adamcová, E.Hurdová, Bc. M.Řehořovská, Bc. I.Zavadilová, Bc. H.Jarošová
Vazba: listy v brožované složce
Počet stran: 134
Formát: 210 x 297 mm
Datum vydání: 2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: