POZOR 1.5. a 4.-12.5. ZAVŘENO

Altíkovy úkoly - single licence

Kód: PT200021
Značka: Petit
2 490 Kč
Skladem (1 ks)
Altíkovy úkoly je multimediální výukový a vzdělávací program zaměřený na poznávání symbolických obrázků a sestavování jednoduchých vět z těchto obrázků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Program je vhodný - i díky jednoduchosti ovládání - především pro klienty, kteří nezvládají komunikaci obvyklými způsoby (řeč, písmo, znakování…).

Program je určen také pro děti se specifickými poruchami učení (snížená koncentrace, poruchy řeči, poruchy vnímání, dyslexie, dyskalkulie, dysgrafie, apod.).

ALTÍKOVY ÚKOLY obsahují 19 výukových úkolů a přes 1.200 pojmů v různých grafických podobách.

Cílem programu je zábavnou a atraktivní formou seznámit klienty s obrázky používanými v komunikačních tabulkách, naučit je dosud neznámé pojmy a naznačit možnosti sestavování jednoduchých vět pomocí symbolů.

Námi dodané symbolické obrázky jsou ozvučeny, takže klient si může spojit zvukový vjem, obrázek i text v jeden celek. Zvukový doprovod obrázku, stejně jako název obrázku, může pedagog změnit a založit tak novou variantu pojmu, který je spojen s obrázkem. Tato možnost bude především využívána při tvorbě vět, kde lze uchovat správné gramatické tvary jednotlivých slov.

Další výhodou programu je vkládání vlastních obrázků (například oskenovaných fotografií), které lze následně využívat ve všech úkolech programu. Nové obrázky lze pomocí našeho programu pojmenovat i ozvučit. Klienti se pak v programu můžou setkat s fotografiemi svých blízkých, nebo s předměty a prostředím (hrníček, obývák, hřiště…), které znají.

I když máte v programu všechny úkoly již naplněny mnoha variantami obrázků v různých grafických podobách, předností programu je možnost přizpůsobení všech úkolů jednotlivým klientům. V programu můžete měnit naplnění úkolů nejen z hlediska výběru grafických podob symbolických obrázků, ale i z hlediska konkrétního obsahu úkolu. Do úkolů tak můžete zařadit jen ty obrázky a pojmy, u nichž víte, že s nimi bude klient pracovat, nebo je chcete klientovi přiblížit tak, aby se je naučil a pochopil. Takto lze program udržovat v mnoha nezávislých variantách pro mnoho klientů.
Všechna nastavení programu se ukládají do počítače a lze je kdykoli zpětně vyvolat.

Program ALTÍKOVY ÚKOLY je multimediální, je vytvořený pro Windows 95 a vyšší. S tím souvisí i vyšší nároky na vybavení počítače. Doporučujeme počítač PC / Pentium 90 a lepší / 200 MB na pevném disku / 16 MB paměti RAM (lépe 32) / zvukovou kartu / CD-ROM mechaniku / reproduktory / grafickou kartu s více než 256 barvami a rozlišením 800x600.
Pro kvalitní zobrazení doporučujeme nastavit v systému barvy True Color (32 bit).

Představení vybraných úkolů programu:
Dvojice obrázků
V tomto úkolu klient vybírá obrázek, který se hodí k předloze. Do tohoto úkolu jsou vždy začleněny dvojice obrázků které spolu nějakým způsobem souvisí.
Příklady:
stejný pojem v různých grafických podobách: piktogram Maminka – fotografie Maminka…
protiklady: čistý – špinavý, rychlý – pomalý…
co k čemu patří: špinavé ruce – mýdlo, pasta – kartáček na zuby…
první písmeno abecedy: A - auto, B - banán, C - citrón....

Co k čemu nepatří
V tomto úkolu klient vybírá jeden obrázek, který se nehodí k ostatním. Ve skupinách tohoto úkolu jsou začleněny obrázky, které spolu nějakým způsobem souvisí.
Příklady naplnění skupin:
Ovoce: jablko, hruška, třešně…
Rodina: maminka, tatínek, bratr…
Slova začínající na A: aktovka, ananas, angrešt, auto…
Slovesa: běží, peče, jede…

Velký detail
V tomto úkolu klient vybírá shodný obrázek podle předlohy. Z předlohy je vidět jen část obrázku, která je zvětšená . Způsob zvětšení (velikost umístění) určujete výběrem příslušné možnosti v parametrech úkolu.

Doplnění podmětu
Úkol slouží pro pochopení skladby věty a pro nácvik doplňování správných slov do věty.

Domino
V této hře je cílem poskládat obrázkové domino. Hra je variantou na klasické domino s kostkami a puntíky.

Jednouživatelská licence
Majitel jednouživatelské licence získává právo na použití software na jednom počítači.
Lze použít i na interaktivní tabuli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: