LETNÍ PROVOZNÍ INFORMACE najdete zde.

Altík - single licence

Kód: PT200011
Značka: Petit
5 990 Kč
Elektronické odeslání licence
ALTÍK je počítačový program zaměřený na tvorbu komunikačních tabulek pro děti, které mohou komunikovat jen alternativními způsoby – to znamená nemohou mluvit, psát, znakovat atp. a tudíž jsou odkázáni na jiné způsoby komunikace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Program je evaluován u MŠMT ČR.

Nabízíme vám novou verzi 2.0 programu ALTÍK, která obsahuje následující novinky a vylepšení.
1. Elektronická komunikační tabulka:
- již nemusíte tisknout, laminovat, vázat komunikační tabulky – stačí je vysázet, vzájemně propojit a zobrazit na počítači, například na tabletu nebo na notebooku
- elektronické tabulky lze vytvořit na stolním počítači a poté přes FLASH paměť nebo SD kartu přenést na tablet nebo jiný počítač a tam spustit Komunikační program, který je součástí programu Altík
- umožňuje propojit nekonečné množství tabulek různých formátů a pracovat s jejich vzájemným propojením ve stromové struktuře
- používá hlasové syntézy, ale lze si nahrát i vlastní zvuky
- neomezený formát, počet obrázků i struktura tabulky
- jednoduchá navigace přes tři tlačítka: Vpřed, Zpět a Domů
- možnost volání webu, externích programů, dalších obrázků
- lze definovat různé aktivní plochy (rozčlenění fotografie nebo obrázku na detaily)
- umožňuje ovládání jedním nebo dvěma spínači
POZOR! Program Altík verze 2.00 v sobě již obsahuje Komunikační program (spouštění elektronických komunikačních tabulek). Máte-li zakoupenu licenci Altíka na jeden počítač, platí tato licence i pro komunikační program. Potřebujete-li však spoustět komunikační program na více počítačích, nemusíte si kupovat multilicenci pro Altíka, stačí si k licenci Altíka na 1 PC přikoupit multilicenci pro komunikační program (viz. ceny uvedené výše).
2. Nový soubor piktogramů
3. Nové ovládání programu při sázení tabulek (pouhým přetažením objektu z okna sázení do šablony + filtrování seznamu obrázků dle zvolené obrázkové sady)
4. Přidány šablony pro další komunikátory (Go Talk 32 Express, Go Talk 32+, Listen to me, Recordable bar, Big Button, Quick Talker 7/12/23

Starší verze programu Altík verze 1.20 obsahuje oproti verzi 1.10 následující vylepšení.
Nové obrázky a obrázkové sady
Do nové verze Altíka bylo přidáno:
- 1458 fotek
- 1228 barevných i černobílých symbolů Školy Gabriely Plechové
- 492 obrázků a znaků Anity Portmann
Do nové verze programu bylo přidáno celkem 1048 nových pojmů a tak nyní v Altík obsahuje 2188 pojmů v různých grafických podobách.
Zlepšení funkcí tisku
- V nové verzi programu najdete tiskový náhled stránky.
- Místo tisku lze zvolit i vytvoření PDF souboru, což umožňuje vytisknout komunikační tabulku i na jiných počítačích.

Vylepšení práce při sázení do šablony
- Zatržení zvolené obrázkové sady umožňuje přehlednější vyhledávání obrázků.
- Při sázení obrázků můžete mít neustále zobrazen přesný náhled objektu.
- Poklepáním na vybraném pojmu se ocitnete v odpovídající skupině a podskupině a můžete snadněji nalézt příbuzné výrazy.
- Můžete sázet tabulky přímo do šablon pro vaše oblíbené komunikátory (GoTALK, SuperTalker, …).

Vylepšení práce s klienty
- Při založení klienta lze přebírat data od libovolného klienta.
- V tabulce klientů můžete tisknout jak celou tabulku tak i jednotlivé záznamy klientů.

V programu Altík si můžete pomocí počítače skládat obrázkové tabulky pro jednotlivé klienty. Program je určen pro pedagogy (rodiče), proto je jeho ovládání standardní (zásadní způsob ovládání je pomocí myši) – vychází z konvencí Windows 95/98 a vyšších. Zde můžete kombinovat obrázky z různých sad (fotografie, reálné obrázky, piktogramy...), podle toho, jaké sady jsou v programu obsaženy. Program vám nabízí sázení obrázků do předem definovaných šablon, můžete si zde skládat samostatné objekty. Obrázky, text i rámečky můžete libovolně transformovat (zvětšovat či zmenšovat, měnit styly písem či orámování atp.). Vysázenou stránku můžete tisknout na formát A4, poté případně vložit do fólie či zalaminovat a využívat při běžné denní činnosti s klienty mimo počítač.
Program ALTÍK tedy v zásadě tvoří jednoduchý grafický editor úzce specializovaný na vytváření tabulek určených ke komunikaci.

Celý program je klientsky orientován. Záměrem tvůrců programu bylo vytvořit pružný a otevřený systém, který bude přizpůsobitelný individuálním požadavkům jednotlivých klientů. Proto si můžete pro každého klienta vytvořit originální databázi obrázků, seřazenou podle vámi definovaných logických vazeb a tyto obrázky nebo symboly následně využívat jak při vytváření tabulek pro konkrétní klienty, tak i pro nácvik komunikačních pojmů prostřednictvím úkolů zahrnutých v programu Altíkovy úkoly, který s programem Altík úzce spolupracuje.

Program ALTÍK vznikl za finančního přispění Nadace rozvoje občanské společnosti, projektu Phare Evropské unie. Na analýze se připomínkami a náměty podíleli CAAK Praha, Modrý klíč Praha, PŠ Praha 10 a Speciální škola Hradec Králové.

K programu Altík v. 1.20 si též můžete zakoupit Tématickou komunikační tabulku, která obsahuje symboly Škol Gabriely Pelechové

Jednouživatelská licence
Majitel jednouživatelské licence získává právo na použití software na jednom počítači.
Lze použít i na interaktivní tabuli.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: