Poruchy vývoje řeči

Kód: GL927003
Novinka Tip
Značka: Galén
605 Kč
Skladem (2 ks)

Druhé, doplněné a přepracované vydání

Detailní informace

Detailní popis produktu

Monografie Poruchy vývoje řeči je zaměřena na různorodé problémy dětské řeči, které jsou dány porušeným raným vývojem. Úvodní část popisuje anatomické a fyziologické aspekty a procesy, které se podílejí na vývoji nejen řeči a jazyka, ale i mozku. Nejsou opomenuta ani jazykovědná hlediska. Obecná část se věnuje klasifikaci, etiologii, diagnostice a terapii vývojových poruch řeči. Ve speciální části publikace jsou pak prezentovány všechny základní oblasti vývojových poruch řeči a jazyka: především vývojová dysfázie, ale i vývojová dysartrie, dyspraxie, dyslalie, pervazivní vývojové poruchy řeči, poruchy u postižení dalších důležitých oblastí CNS a oblasti otoorofaciální, včetně chromosomálních a vrozených metabolických vad.

Význam monografie zvyšuje skutečnost, že poznatky a názory z vlastní dlouholeté klinické zkušenosti a výzkumu autorky a jejích spolupracovníků jsou doplněny mezioborově a pohled na vývoj řeči a jeho poruchy je zpracován z hlediska dětské neurologie, klinické psychologie, klinické logopedie, foniatrie i dětské psychiatrie.

Publikace se zabývá vývojovými řečovými poruchami především z pohledu lékaře, nikoli pedagoga. Je určena všem, kdo se zabývají problematikou poruch verbální komunikace, tedy foniatrům, neurologům, psychiatrům, pediatrům, klinickým psychologům a rovněž specialistům z oboru klinické logopedie.

Součástí knihy je i samostatně neprodejné CD s ukázkami nejběžnějších poruch řeči u dětí (dysartrie; dysfázie; dyslalie; koktavost; porucha sluchu; rozštěpy rtu a patra) z archivu pražské foniatrické kliniky.

 

Autor: Dlouhá Olga, kol.
Vazba: vázaná + CD
Formát: 155 x 225 mm
Počet stran: 280
Vydáno: srpen 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: