Adaptace dítěte v mateřské škole

Kód: EM0600476
Novinka
Značka: RAABE
425 Kč
Skladem (1 ks)

Příručka pro učitele a rodiče

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Adaptace dítěte v mateřské škole s podtitulem aneb budování emočního bezpečí dítěte se zabývá adaptací dítěte po nástupu do mateřské školy, na kterou nahlíží z pohledu teorie vazby. Adaptace na mateřskou školu je pro dítě i jeho rodinu velkou výzvou, výraznou změnou v mnoha ohledech. Výzvou bývá adaptační období také pro učitele. Ukazuje se, že úspěšné zvládnutí tohoto kroku přináší řadu benefitů pro dítě, učitele i fungování celé třídy mateřské školy.
V knize představujeme konkrétní návrh adaptačního programu, postup, jak ho vytvořit, a také nástroje, které je možné při adaptaci využít. Teoretické koncepty ilustrujeme kazuistickými ukázkami a dáváme do souvislosti také s legislativními prameny, které upravují fungování mateřských škol.
Věříme, že po přečtení této knihy bude pro učitele i vedení mateřských škol mnohem snazší adaptační program v jejich konkrétní mateřské škole vytvořit a že budou cítit dostatečnou sebedůvěru, motivaci a podporu k tomuto kroku.
Publikace je určena zejména pedagogům mateřských škol. Využijí ji i rodiče, nebo studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol, kteří se připravují na práci s dětmi předškolního věku. 


Autor: Mgr. Hana Sokolová Mgr. Alena Pokorná
Vazba: Paperback
Formát: 148 x 209 x 11 mm
Počet stran: 156
Datum vydání: 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: