Speciálněpedagogické minimum pro učitele

Kód: PA290148
Novinka
Značka: Pasparta
251 Kč
Skladem (3 ks)
Co dělat, když do třídy přijde žák se speciálními vzdělávacími potřebami

Detailní informace

Detailní popis produktu

Do škol přichází stále více žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP). Může se jednat o děti, které již mají určitou diagnózou stanovenou, ale i o jedince, kteří ji nemají, nicméně díky jejich nestandardnímu chování je potřeba s nimi individuálně pracovat. Učitelé, asistenti pedagoga i ostatní pedagogičtí pracovníci již často vědí, jak v takových případech postupovat. Někdy se ale může jednat o první, nebo novou zkušenost s takovým žákem. Pak je potřeba mít k dispozici nejen teoretické informace, ale hlavně příklady z praxe, které jim pomohou při řešení různých situací.
Tato publikace popisuje deset nejčastějších diagnóz (od ADHD a specifických poruch učení, přes tělesné postižení až po autismus), se kterými je možné se ve škole setkat. Ukazuje, jakým způsobem mohou učitelé s dětmi s určitými obtížemi pracovat. Na základě příkladů dobré i špatné praxe předkládá metody a postupy, které se při práci s těmito dětmi osvědčily i kterých je naopak třeba se vyvarovat. Ukazuje, jak změnit nebo přizpůsobit výuku, aby ji zvládalo i dítě se SVP. Nevyhýbá se ani otázce hodnocení či motivace.
Lenka Bittmannová, vedoucí autorského kolektivu:
„Oslovili jsme autory z praxe, vždy odborníky na danou cílovou skupinu. Naším cílem není poskytnout vám podrobné akademické znalosti v rámci jednotlivých diagnóz, ale předat osvědčené rady z praxe, podat vám pomocnou ruku a odpovědět na otázku: „Co dělat, když do třídy přijde žák se speciálními vzdělávacími potřebami?“
V knize jsou zpracována tato témata:
Děti se specifickými poruchami učení
Žák s ADHD
Dítě s narušenou komunikační schopností
Žák s poruchou autistického spektra
Nadané děti a žáci - možnosti jejich identifikace a rozvoje ve škole
Žák s mentálním postižením
Dítě se sluchovým postižením
Žák se zrakovým postižením
Specifika edukace dětí s tělesným postižením v předškolním a školním věku
Žák s poruchou chování a emocí

Autor: Lenka Bittmannová a kol.
Vazba: brožovaná
Formát: 147 x 210 x 10 mm
Počet stran: 158
Vydáno: 12/2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: