Přehled speciální pedagogiky

Kód: PR206026
Tip
Značka: Portál
310 Kč
Skladem (1 ks)

Rámcové kompendium oboru

Detailní informace

Detailní popis produktu

Praktická příručka provází čtenáře speciální pedagogikou, seznamuje s oborem jako takovým a provází jednotlivými dílčími obory.

Čtenáři v ní naleznou základní přehled:

  • psychopedie,
  • logopedie,
  • surdopedie,
  • tyflopedie,
  • somatopedie
  • a etopedie.

Dále se mohou seznámit s konceptem speciálně-pedagogické péče o osoby ohrožené sociálně patologickými jevy a se speciálně-pedagogickou andragogikou a gerontogogikou. Nechybí přehled specifických oborů, jako jsou alternativní a augmentativní komunikace, bazální stimulace a Feursteinova metoda instrumentálního obohacování.

Kniha je určena studentům speciální pedagogiky a zájemcům o toto studium.

Prof. PaedDr. Milan Valenta, Ph.D., je editorem publikace. Působí jako profesor Ústavu speciálně pedagogických studií University Palackého v Olomouci. Věnuje se psychopedii a dramaterapii. V Portálu vyšla jeho kniha Dramaterapie a je spoluautorem publikace Zdravotní postižení a pomáhající profese.

Spoluautory Přehledu speciální pedagogiky jsou Prof. PaedDr. Libuše Ludíková, CSc., Prof. PaedDr. et PhDr. Miloň Potměšil, Ph.D., Doc. Mgr. Jiří Langer, Ph.D., Mgr. Miluše Hutyrová, Ph.D., PhDr. Renata Mlčáková, Ph.D., Mgr. Oldřich Müller, Ph.D., Mgr. Martin Dominik Polínek, Ph.D., a Prof. PhDr. Marie Vítková, CSc.


Autor: Valenta Milan a kol.
Vazba: pevná
Formát: 151 x 210 mm
Počet stran: 272
Vydáno: 2014, dotisk 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: