Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát

Kód: PA329234
Tip
Značka: Pasparta
198 Kč
Skladem (1 ks)

A proto skáču, zpověď autistického kluka, napsal Naoki Higašida, když mu bylo třináct let, a sklidil celosvětový úspěch.

Detailní informace

Detailní popis produktu

A proto skáču, zpověď autistického kluka, napsal Naoki Higašida, když mu bylo třináct let, a sklidil celosvětový úspěch. V Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát čtenářům své myšlenky předkládá už čtyřiadvacetiletý autor, který se s autismem musí dennodenně potýkat.

V hutných kapitolách popisuje své zážitky ze školy, rodinné vazby, nezkrotnou radost z cest i obtíže s řečí. Čtenář tak okusí, jak složitě se může autista vypořádávat s věcmi, které my ostatní považujeme za samozřejmé: třeba s tím, že venku prší nebo že je těžké ustřihnout papír, když vás nevede přerušovaná linka.

Higašida čelí každé nesnázi s trpělivostí a humorem: už jsi sedmkrát upadl? Tak koukej vstát i poosmé! S vědomím toho, jak podivně může jeho chování působit na druhé, se Higašida snaží, aby společnost na lidi s jakýmkoli postižením pohlížela především jako na lidské bytosti, ne jako na problém. I novou autorovu knihu otevírá předmluva spisovatele Davida Mitchella.

Vychází ve spolupráci s Nakladatelstvím PASEKA

Autor: Naoki Higashida
Překlad: Anna Křivánková
Vazba: brožovaná
Formát: 130 x 200 mm
Počet stran: 184
Datum vydání: 2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: