Šimonovy pracovní listy 12 Dopravní výchova

Kód: PR205746
Značka: Portál
114 Kč
Skladem (1 ks)
Šimonovy pracovní listy č.12 se věnují dopravní výchově, která je zpracována hravou formou a zaměřuje se na situace, se kterými se děti mohou setkat v roli chodce, spolujezdce, cyklisty nebo cestujícího ve veřejných dopravních prostředcích.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dej pozor, zajíci!
Aktuální téma dopravní výchovy je zpracováno hravou formou a postihuje situace, se kterými se děti mohou setkat v roli chodce, spolujezdce, cyklisty nebo cestujícího ve veřejných dopravních prostředcích. Holčičky a kluky čeká těžký úkol naučit pravidlům bezpečnosti zbrklého zajíce, který ze zvědavosti nasedl do tramvaje a vystoupil přímo uprostřed rušné městské ulice. Naštěstí tu jsou chytré dopravní značky Pozorka, Zákaz a Vypravěč, které všem ochotně poradí. V souboru najdete nejen motivační texty a řadu námětů, jak využít 32 obrazových listů, ale i nápady na další aktivity, např. pohybové hry a vytváření modelových situací. Obsahují také návod, jak si sestavit velký plán města nebo jak přetvořit dopravní výchovu do školního projektu. Pracovní listy jsou připravené pro děti předškolního a mladšího školního věku.

Jak s listy pracovat
Dopravní výchova patří mezi velmi důležité oblasti vzdělávání dětí předškolního věku i malých školáků. Pro ně jsme připravili tyto pracovní listy a za průvodce jsme vybrali postavičku zbrklého zajíce, který se omylem ocitne ve městě. Musí se proto naučit pravidlům bezpečné chůze, správného chování v prostředcích veřejné dopravy i na místě spolujezdce v automobilu. Samozřejmě si také všímáme jízdy na kolech, koloběžkách nebo tříkolkách, i když víme, že vhodnou příležitostí pro upevňování správných návyků je třeba návštěva dopravního hřiště. Práce s pracovními listy však umožňuje vytvářet modelové situace, propojit témata dopravní výchovy s výtvarnou prací, řešením logických úloh nebo grafomotorickou průpravou.
Pracovní listy na sebe volně navazují jednak motivačním příběhem, jednak tématy – chodci, spolujezdci, prostředky veřejné dopravy, cyklisté. Během roku si ze souboru můžete vybírat podle potřeby. Zároveň se dopravní výchově můžete soustředěně věnovat třeba týden a práci s pracovními listy zpestřit návštěvou dopravních policistů, autoškoly nebo dopravního hřiště. Nápady na další činnosti najdete spolu s popisem práce na obrazovém úkolu na rubové straně pracovního listu. Nosným námětem, který můžete rozpracovat do školního projektu, je vytváření velkého plánu města s křižovatkami, značkami, autíčky a dalšími prvky. Posledním listem je certifikát, kterým můžete děti odměnit a symbolicky tak ukončit spolupráci se zajícem.
Rádi bychom zde poděkovali paní učitelce Radce Karlové z CMŠ, od níž vyšel prvotní popud zabývat se dopravní výchovou, i mnoho zajímavých postřehů a nápadů. Neobešli bychom se ani bez spolupráce táborských dětí z CMŠ Masarykův dům, MŠ Čelkovice a CZŠ Orbis Pictus, které jednotlivé listy kriticky vyzkoušely.
Doufáme, že při vyplňování pracovních listů Dej pozor, zajíci se děti nejen poučí, ale i pobaví, a dopravní výchova se stane vítaným tématem

Autor: J. a K.Smolíkovi, A.Koblasová
Vazba: brožovaná
Formát: 207 x 295 mm
Počet stran: 64
Vydáno: 2006
Věková kategorie: pro děti předškolního a mladšího školního věku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: