Záhady levorukosti

Kód: AA120545
Značka: ArchArt
35 Kč
Skladem (>5 ks)
Je leváctví výhoda, nebo handicap? Proč dosahují leváci lepších výsledků než vrození praváci? Kolik existuje na světě levorukých?

Detailní informace

Detailní popis produktu

František Synek, známý logoped a pedagog, který v roce 2011 oslavil 95. narozeniny, v úvodu k této informacemi nabité knize určené široké čtenářské obci píše:

„To, o čem jsem se rozhodl psát, je a ještě dlouho v mnohém zůstane nepoznané a tajuplné. Jen něco málo víme a mnohé se stále domýšlíme – tu snad správně, jindy mylně. Před více než půlstoletím mi bylo přisouzeno pracovat s dětmi; zůstávám jim natrvalo věrný. Bylo jejich zásluhou, že jsem zpětně porozuměl i různým nejasným zákoutím vlastního dětství. Nehledal jsem poučení pouze v knihách, ale raději a především jsem se ,vyptával‘ přímo dětí. Denně jsem zaznamenával všechny odpozorované zvláštnosti a odchylky v jejich chování i jednání a některé nejasnosti jsem si ověřoval přirozeným pedagogickým výzkumem. O důkladnější pochopení záhadných vztahů mezi pravým a levým jsem se záměrně a soustavně začal pokoušet zhruba před čtyřiceti lety. Uprostřed padesátých let jsem začal psát první sdělení, obsahující zprvu výsledky pozorování; později jsem připojil i důkladnější výzkumné studie.“

Jeho kniha zůstává do dnešního dne na našem knižním trhu v podstatě jedinou ucelenou prací, která se zabývá problematikou leváctví a důsledky převádění dětí na používání pravé ruky.

Autor: František Synek
Vazba: brožovaná bez přebalu matná
Formát: 145 x 203 mm
Počet stran: 175
Datum vydání: 1991

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: