POZOR 1.5. a 4.-12.5. ZAVŘENO

Cévní mozková příhoda

Kód: GL624287
Značka: Galén
216 Kč
Skladem (2 ks)

Prevence a léčba mozkového iktu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na světě dnes žije 80 milionů lidí, kteří se potýkají s následky iktu - cévní mozkové příhody, přičemž ročně přibývá 13 milionů nových obětí této choroby. Dobrou zprávou je, že iktus lze předvídat a v 85 % případů mu lze předejít nebo účinnou léčbou nyní již podstatně zlepšit jeho dopady.
Specialista na mozkové ikty, prof. Valery Feigin, napsal bohatě ilustrovanou příručku pro oběti cévních mozkových příhod i pro jejich rodiny a pečovatele, v níž podává jasný a stručný výklad toho, co iktus je a jak je možné mu předcházet nebo jeho následky zvládnout. Kniha poskytuje krok za krokem praktické instrukce pro domácí péči o postižené pacienty. S její pomocí se naučíte pečovat o pacienta s iktem v domácnosti, pochopíte následné nesnáze po příhodě, porozumíte tomu, co je mozkový iktus, co udělat, když iktus nastane, a jak zdolat rizika cévní mozkové příhody.

Autoři
Profesor Valery Feigin, MD, MSc, PhD, je nyní neurologem a vedoucím výzkumným pracovníkem University v Aucklandu. Jako zakládající člen a bývalý předseda dvou vědeckých panelů Evropské federace neurologických společností napsal přes 150 vědeckých článků z různých pohledů na cévní mozkové příhody, včetně příspěvku do příručky Světové zdravotnické organizace (WHO). Pracoval na Mayo klinice ve Spojených státech a na Neurologické klinice univerzity v holandském Utrechtu.
Publikoval čtyři monografie a jedna z jeho knih, kterou napsal společně s D. O. Wiebersem a R. D. Brownem jr., byla přeložena do několika jazyků.
Odborná spolupráce
prof. MUDr. Pavel Kalvach, CSc.
Univerzita Karlova v Praze, 3. LF UK a FN KV, Neurologická klinika


Autor: Valery Feigin
Rozměry: 146 x 209 x 17 mm
Počet stran: 208
Vazba: Kniha, paperback
Vydáno: 2011

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: