POZOR 1.5. a 4.-12.5. ZAVŘENO

Podstatná a přídavná jména, zájmena expres

Kód: D616221
Značka: EDIKA
189 Kč
Skladem (1 ks)

Určování jmen a jejich pravopis po krůčcích

Detailní informace

Detailní popis produktu

Publikace je určena především žákům 2. stupně ZŠ a středoškolským studentům, některé části mohou využít i žáci 1. stupně ZŠ, zároveň kniha poslouží jako pomůcka pro učitele a rodiče. Kniha je rozdělena do kapitol podle jednotlivých jmen, závěrečná kapitola se věnuje souhrnnému opakování. Žáci se dozví, jak jednotlivá jména v textu poznají, jak se skloňují, jaké mluvnické kategorie se u nich určují, pravopis domácích i cizích jmen a příjmení. Výklad je doplněn řadou cvičení.

Hlavním posláním publikace Podstatná a přídavná jména, zájmena expres je podat ucelený přehled základních pravidel užívání správných spisovných tvarů všech jmen v mluveném a zejména psaném projevu.
Publikace navazuje na Slovní druhy expres a je určena žákům druhého stupně základních škol i studentům středních škol, ale nejen jim. Některé části této cvičebnice mohou pomoci při domácím procvičování také žákům prvního stupně základních škol.
Cvičebnice může být rovněž pomůckou pro učitele a rodiče. Kniha je rozdělena do čtyř kapitol.
První tři kapitoly se věnují jednotlivým jménům a především vysvětlení, jak je v textu poznáme, jak je dělíme, jaké mluvnické kategorie u nich určujeme, jak je skloňujeme, podle čeho poznáme, že v koncovce napíšeme měkké -i, nebo tvrdé -y, jak je to s pravopisem domácích i cizích vlastních jmen a příjmení a podobně. Seznamuje nás také s některými výjimkami a odchylkami při skloňování a nechybí ani přehled všech vzorů.
Každá kapitola obsahuje množství cvičení, jež mají přispět k upevnění vědomostí. Závěrečná, čtvrtá kapitola je shrnutím všech poznatků formou souhrnného opakování, které prověří zvládnutí dané problematiky.
Správnost řešení všech cvičení si můžete ověřit v klíči a nechybí ani orientační označení ročníků u jednotlivých kapitol a cvičení.
Publikace je vhodná také k přípravě na přijímací zkoušky.Autor: Vlasta Gazdíková
Ilustrace: Jaroslava Kučerová
Vazba: brožovaná lepená
Formát: 167 x 225 mm
Počet stran: 192
Vydáno: 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: