Školní pohybovník

Kód: F666938
Tip
Značka: INFRA
299 Kč
Skladem (1 ks)

Zdravotní tělesná výchova na 1. stupni PRAKTICKY

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato publikace je praktickým průvodcem aplikování zdravotní tělesné výchovy do praxe na základních školách. Současná doba moderních technologií potlačuje zájem dětí o pohyb. Cílem publikace je nabídnout cvičení z oblasti zdravotní tělesné výchovy a zařadit jej do výuky. Každý cvik je detailně popsán a zdokumentován fotografiemi. Kromě cviků zde najdete také nácvik dechových cvičení a zásobník uvolňovacích a protahovacích cviků.

Publikaci mohou využít nejen učitelé základní školy bez ohledu na jejich aprobaci, ale i rodiče a vedoucí volnočasových aktivit. Proč bychom měli u dětí více apelovat na zájem o pohyb? Především z důvodu prevence bolestí a zranění pohybového aparátu, vytvoření si zdravých životních návyků, ale také pro příznivou psychickou kondici, kterou pohyb udržuje, a v neposlední řadě také pro utužování kolektivu vrstevníků, který může pohyb stmelovat. U dětí mladšího školního věku je nutné prohlubovat a upevňovat návyky zdravého pohybu. Mnohé návyky má každé dítě osvojené z prostředí domova a z mateřské školy, avšak s příchodem na základní školu se režim a pohyb dítěte výrazně mění a převažuje dlouhodobý sed ve školní lavici.

Autorka Martina Souralová je vystudovaný pedagog v oboru výchova ke zdraví. Několik let se věnuje mladým sportovcům jako trenérka krasobruslení. Založila vlastní pohybový program „Gram pohybu“, který se zaměřuje na rozvoj pohybové gramotnosti. V rámci programu realizuje rozmanité pohybové lekce pro děti i dospělé, školí žáky i pedagogy na základních a v mateřských školách a také se věnuje vlastním seminářům s tematikou pohybu a pohybového aparátu, které jsou určeny pro širokou veřejnost i uzavřené skupiny. Velká část textu je zpracována na základě vlastních letitých zkušeností autorky z práce s dětmi v oblasti pohybu na různých úrovních

Autor: Martina Souralová
Vazba: brožovaná
Formát: 165 x 240 mm
Počet stran: 96
Datum vydání: 2021

 

UKÁZKA

UKÁZKA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: