Jak na to? OBLÉKÁNÍ

Kód: PA290131
Novinka
Značka: Pasparta
276 Kč
Skladem (5 ks)
Nová edice s procesuálními a pracovními schématy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sebeobsluha, do které schopnost se samostatně obléknout patří, je činnost, jíž se děti učí od nejútlejšího věku. Málokterý rodič si ale uvědomí, co všechno sebeobsluha obnáší, jaké schopnosti jsou k ní třeba a že její zvládnutí nemusí být v žádném případě takovou samozřejmostí, za jakou ji považujeme. Dítě musí v mnoha případech provádět složité motorické operace, odlišit od sebe rub a líc, přední a zadní stranu, levou a pravou část.
Úkony provádět zrcadlově obráceně proti vzoru, orientovat se na tělesném schématu, poradit si s malými částmi oblečení, najít dva stejné komponenty a mnoho dalších.
Publikace Jak na to je názornou pomůckou, která může ke správnému nácviku a osvojení těchto dovedností pomoci.

Jak na to?
Nová edice s procesuálními a pracovními schématy Sebeobsluze se děti učí od nejútlejšího věku. K jejím součástem patří např. čištění zubů, oblékání, obouvání, stravování, úklid, orientace v prostředí školy či školky. Mnohým dětem však osvojení těchto dovedností činí potíže. Přitom jejich úspěšné zvládnutí přispívá k větší samostatnosti, posílení sebevědomí, ale přispívá i k jejich začlenění do kolektivu vrstevníků a společnosti celkově.
Jedním z postupů, který může při nácviku sebeobslužných dovedností pomoci, je užití procesuálních schémat. Jde o sled po sobě jdoucích dílčích kroků zpracovaných podle metodiky strukturovaného učení. Tato schémata tak pomáhají k nácviku a úspěšnému zvládnutí dané činnosti.

Autor: Hana Zobačová
Ilustrátor: Tereza Lukešová
Vazba: v kroužkové vazbě
Formát: 30 x 21 cm
Počet stran: 68
Datum vydání: 2019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: