LETNÍ PROVOZNÍ INFORMACE najdete zde.
26.7. a 7.8. ZAVŘENO

Globální slabikář 2 - rodinná licence

Kód: PT60002
Tip
Značka: Petit
1 190 Kč
Skladem (1 ks)
Globální slabikář je multimediální výukový a vzdělávací program, který slouží jako nástroj pro usnadnění výuky alternativní a augmentativní komunikace a globální metody čtení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Program je určen také pro děti se specifickými poruchami učení (snížená koncentrace, poruchy řeči, poruchy vnímání, dyslexie, dyskalkulie, dysgrafie, apod.).

Náplň programu nyní tvoří přes 694 různých pojmů (slov) + pomocná slova a vybraná jména.
Slovní zásoba je rozčleněna do těchto témat:
- části těla
- hygiena
- osoby
- oblečení
- kalendář
- rozvrh
- pomůcky
- barvy
- potraviny
- restaurace a občerstvení
- jídelní lístek
- v kuchyni

Novinky v programu GLOBÁLNÍ SLABIKÁŘ jsou tyto:
- 452 (dříve 242, nyní 694) nových pojmů ve čtyřech nových tématech (potraviny, restaurace a občerstvení, jídelní lístek, v kuchyni)
- volba tématu pomocí obrázkového výběru
- nové bonusové úkoly (věty, jídelní lístek)
- zlepšené ovládání

Každé slovo obsažené v programu může být zobrazeno ve třech podobách:
- barevné kreslené obrázky
- černobílé symboly
- text (velká nebo malá písmena)
Námi dodaná slova jsou ozvučena, takže klient si může spojit zvukový vjem, obrázek i text v jeden celek. Zvukový doprovod obrázku, stejně jako název obrázku, můžete změnit. Tato možnost bude především využívána při tvorbě vět, kde lze uchovat správné gramatické tvary jednotlivých slov.
Program obsahují 26 resp. 28 různých úkolů rozdělených do čtyř kapitol (Téma, Slova, Věty a Bonus).
I když máte v programu všechny úkoly již naplněny několika variantami obrázků v různých grafických podobách, jedna z hlavních předností programu je možnost přizpůsobení všech úkolů jednotlivým klientům. V programu můžete měnit naplnění úkolů nejen z hlediska výběru grafických podob jednotlivých slov, ale i z hlediska konkrétního obsahu úkolu. Do úkolů tak můžete zařadit jen ta slova, u nichž víte, že s nimi bude klient pracovat, nebo je chcete klientovi přiblížit tak, aby se je naučil a pochopil. Takto lze program udržovat v mnoha nezávislých variantách pro více klientů.
Všechna nastavení programu se ukládají do počítače a lze je kdykoli zpětně vyvolat.

Program Globální slabikář jsou multimediální, vytvořené pro Windows 98 a vyšší. S tím souvisí i vyšší nároky na vybavení počítače. Doporučujeme počítač PC / Pentium 1 GHz a lepší / 1 GB na pevném disku / 128 MB paměti RAM (lépe 256) / zvukovou kartu / CD-ROM mechaniku / reproduktory / grafickou kartu s více než 256 barvami a rozlišením minimálně 1024x768. Pro kvalitní zobrazení doporučujeme nastavit v systému barvy True Color (32-bit).

Projekt Globální slabikář START byl financován MŠMT ČR na základě dotačního programu PROJEKTY SIPVZ, metodický pokyn č.j. 28885/2004-551 ze dne 17. prosince 2004.

Okruh: D
Téma: Vytvoření výukového obsahu nebo výukových materiálů
Název projektu: Aplikace výukového programu Globální slabikář do vyučovacího procesu žáků s kombinovaným postižením

Řešitelský tým projektu:
Základní škola a Praktická škola Gabriely Pelechové, Vilémovská 192, 407 82 Dolní Poustevna
tel.: 412397645, e-mail: skolygpa@interdata.cz, www.skolygp.cz
Mgr. Miroslav Marek; Václav Fišer, Mgr. Jaromír Kulhánek, Daniela Kučerová, Jana Hoštičková, Mgr. Ivana Marková, Irena Pavelková, Mgr. Petra Procházková, Jana Válková
Občanské sdružení PETIT, Řepčínská 82, 779 00 Olomouc
tel.: 585223716, e-mail: petit@petit-os.cz, www.petit-os.cz
Ing. Jiří Menšík; Mgr. Milan Finsterle, Dagmar Nejeschlebová

Na programu spolupracoval Marek Janáč, který zdarma namluvil všechny zvuky v programu. Za jeho nezištnou pomoc tímto děkujeme!

Popis vybraných úkolů programu:
Hlavní předností programu je možnost ovlivnit konkrétní naplnění všech úkolů vybranými objekty (obrázky). Jednotlivé úkoly totiž tvoří jen jakousi šablonu či rámec, který lze naplnit podle vlastního uvážení. Všechny pojmy zahrnuté do programu jsou namluveny, takže si klient může spojit grafickou podobu pojmu s jeho zvukovým vyjádřením.

Co je na obrázku
V kapitole Téma pracujete s tématickým obrázkem, na kterém jsou zobrazeny všechny pojmy spojené se zvoleným tématem. V příkladu vidíte tematický obrázek na roční období a měsíce v roku. Smyslem tohoto úkolu je vybrat jen ty pojmy (slova, obrázky nebo symboly), které patří k tématickému obrázku.
Přiřazování
V tomto úkolu přetahujete pojmy zobrazené v poli výběru do správných pozic na tématickém obrázku. Pojmy lze zobrazit ve všech třech grafických podobách: obrázek – symbol – text.
Skládání z písmen
V další kapitole programu – Slova - pracujete se slovy a to od hledání stejných dvojic, až po napsaní slova na virtuální nebo standardní klávesnici. V tomto úkolu se skládá slovo podle vzoru z nabídnutých písmen.
Věty podle vzoru
V úkolech kapitoly Věty můžete ze slov skládat jednoduché věty. V tomto úkolu se skládají věty podle zobrazeného vzoru. Vzor i vybíraná slova mohou mít různý grafický formát.
Seznamy
V kapitole Bonus najdete bonusové úkoly. Můžete si zde sestavit třeba týdenní rozvrh a nebo seznam věcí, které si budete brát s sebou na výlet.
Tisky
Přímo z jednotlivých úkolů lze tisknout pracovní listy, takže při výuce nejste závislí pouze na počítači, ale výuku můžete kombinovat i se standardními postupy pomocí papírových tabulek atp.
K programu Globální slabikář si též můžete zakoupit Tématickou komunikační tabulku, která obsahuje symboly Škol Gabriely Pelechové


Rodinná licence
Majitel Rodinné licence získává právo na použití software na jednom počítači pro soukromé účely.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: