Fantastické psaní

Kód: PR218470
Značka: Portál
159 Kč
Skladem (1 ks)

Pracovní listy pro podporu čtenářské gramotnosti dětí staršího školního věk

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pojďme se společně rozepsat na žánrech, které mladé čtenáře baví. Ať už je to fantasy plné draků, magických předmětů a vrtošivých bohů nebo sci-fi, ve kterých se létá vesmírnými loděmi či ve vznášedlech, cestuje časem a vyjednává s roboty. Velkou popularitu mají též příběhy strašidelné, takže pisatele čeká sestup do temných zákoutí lidské duše nebo aspoň do sklepa.
Třicítka pracovních listů obsahuje originální texty, k existujícím knihám a dílům se pouze sekundárně odkazuje v metodice. Literární hry, etudy a rozehrávky by měly pomoci učitelům, knihovníkům či vedoucím tvůrčích dílen žáky a studenty aktivizovat, vést je k předjímání, porozumění, a především psaní vlastních textů. Autorka v publikaci zúročila své bohaté zkušenosti z literárních workshopů, na kterých se setkává se žáky 2. stupně a středoškoláky.
Klára Smolíková píše knížky pro děti a scénáře ke komiksům, počítačovým hrám i Večerníčkům. Publikuje také metodické materiály pro ZŠ a externě spolupracuje s Pedagogickou fakultou UK v Praze. V Portále je spoluautorkou knih Viktorka a vesmírná dobrodružstvíHračky a masky z papíruChyťte BychaVe škole strašíŠPL 11 a 12Zakousněte se do knihyPřípad ztraceného koně a autorkou knihy S Komenským do komiksu.


Autor: Smolíková, Klára
Ilustrátor: Svoboda, Viktor
Vazba: brožovaná
Formát: 205 x 295 mm
Počet stran: 64
Vydáno: 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: