Úvod do obecné fonetiky

Kód: K623221
Značka: Karolinum
215 Kč
Skladem (4 ks)
Učebnice, jejímiž autory jsou renomovaní lingvisté z University College London, seznamuje čtenáře se základními pojmy z obecné fonetiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kromě tradičního artikulačního popisu hlásek se věnuje také akustické analýze řeči a instrumentálním technikám fonetického výzkumu, vztahu výslovnosti a písma, fonetické transkripci, percepci řeči, jazykovým univerzáliím, fonologii a prozódii. Je psána přístupným jazykem a nepředpokládá žádnou předchozí znalost tématu. Výklad je doprovázen řadou tabulek, schémat a obrázků. Na konci knihy je zařazen slovníček pojmů. Publikace poslouží jako solidní úvod do oboru nejen studentům jazykovědy a filologie, ale také logopedům a dalším odborníkům na lidskou řeč.
Český překlad učebnice zachovává původní příkladový materiál, jenž kromě angličtiny zahrnuje velké množství dalších jazyků, a soustavně jej obohacuje o příklady z češtiny, díky nimž kniha přináší i základní pohled na fonetickou stavbu tohoto jazyka. K transkripci všech příkladů je použita mezinárodní fonetická abeceda IPA.

Autor: Ashby Michael, Maidment John
Formát: brožovaná
Rozměr: 160 x 230 mm
Počet stran: 192
Vydáno: 2015

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: