Neurorehabilitace

Kód: GL927089
Novinka
Značka: Galén
1 745 Kč
Skladem (1 ks)

Druhé, přepracované a rozšířené vydání

Detailní informace

Detailní popis produktu

Většina neurologických onemocnění zanechává dlouhodobé nebo trvalé následky různého rozsahu. Stále stoupá zvláště počet pacientů s těžkým, dříve smrtelným poškozením mozku, kteří přežijí, ale se závažným funkčním postižením. Z etických a zdravotně politických důvodů je základním požadavkem, aby pacienti dosáhli po ukončení akutní lékařské péče co nejlepší kvality života a soběstačnosti a aby znovu našli své místo ve společnosti.

Kvalita života pacientů závisí zejména na rychlém zahájení neurorehabilitace, která se provádí kontinuálně: od fáze akutní hospitalizace přes lůžkovou a ambulantní rehabilitaci až k sociálnímu, rodinnému a pracovnímu zařazení.

Neurologických deficitů, vzniklých následkem mozkového poškození, je velké množství a různá je i jejich závažnost - proto vyžadují vysoce individuální a komplexní odborný přístup. Včasná neurorehabilitace by měla začínat již na neurologickém nebo neurochirurgickém oddělení intenzivní péče (ARO, JIP) a je integrovanou součástí terapie.

Nové, zcela přepracované a výrazně rozšířené vydání monografie Neurorehabilitace podává přehled současných terapeutických možností v rehabilitaci těchto pacientů. Významný pokrok v oblasti neurověd umožnil rozšířit a doplnit léčbu na základě poznatků o neuronální plasticitě a reorganizaci, proto hlavní autorka přizvala ke spolupráci další odborníky, kteří text obohatili o nová hlediska a specializované interdisciplinární postupy.

Autor: Marcela Grünerová Lippertová et al.
Vazba: Kniha, pevná
Formát: 195 x 280 x 30 mm
Počet stran: 345
Vydáno: 2024

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: