VĚTNÉ ČLENY manipulační pomůcka

Kód: IS07880
439 Kč
Skladem (>5 ks)

Složité téma vysvětleno jednoduše na tvrdých kartách

Detailní informace

Detailní popis produktu

VĚTNÉ ČLENY
* látka, která dělá dětem problém napříč jednotlivými ročníky.
* látka, jejíž pochopení je podstatné i pro správné psaní i/y ve shodě a psaní čárek ve větách.
* látka, která prolíná napříč ročníky od prvního po téměř celý druhý stupeň.

Manipulační pomůcka VĚTNÉ ČLENY poslouží nejen dětem, ale i jejich rodičům :-), kteří jim při školní přípravě chtějí pomoci. Odráží mnohaleté zkušenosti autorek z práce se žáky základních škol. Žáci 4. - 8. ročníků mohou využívat její jednotlivé části v souladu s aktuálně probíraným učivem a svými potřebami, neboť je pojednána v tabulkách informativního charakteru. 
Obsahuje karty věnované jednotlivým větným členům (podmět, přísudek, přívlastek, předmět, příslovečné určení a doplněk). Na základě konkrétních vět, otázek a odpovědí vedou dítě ke správnému určování větných členů, protože právě s touto částí mívají děti největší potíže. Umožňují jak vhled do nové látky, tak i zopakování již probraného učiva.
Oboustranná tabulka sloužící k rychlé orientaci při určování větných členů obsahuje konkrétní pomocnou modelovou větu i s plošným grafem. 
Pomocná tabulka k opakování obsahuje podrobnější přehled slovních druhů, větných členů a pádových otázek.

Žáci mohou jednotlivé skladební dvojice procvičit pomocí mazací tabulky k doplnění. K znázornění grafu jednotlivých vět pak slouží magnetická tabulka a přiložené kartičky s magnety.Využití této pomůcky a postup práce jsou podrobně popsány v Metodické příručce.

 

Protože jsme si vědomy obtíží, které s touto látkou děti velmi často mívají, připravily jsme pro vás pomůcku „Větné členy“, která dětem jednoduše a jasně vysvětlí základní vztahy mezi nimi a díky které si je děti budou moci i procvičit. A s nimi i jejich rodiče.
„Větné členy“ – to je manipulační pomůcka, která učí děti krok za krokem poznávat jednotlivé větné členy. Sada obsahuje karty věnované jednotlivým větným členům – podmět, přísudek, přívlastek, předmět, příslovečné určení a doplněk. Každá karta je velmi jasně a stručně koncipovaná tak, aby dítě dostalo základní pohled na jednotlivé větné členy a také aby si je mohlo i procvičit. Učivo je přiblíženo pomocí konkrétních vět, otázek i odpovědí, které dítě vedou ke správnému určování větných členů, protože právě s touto částí mívají děti největší potíže. Karty jsou vyrobeny z tvrdého papíru. Dítě s nimi proto může pracovat dlouhodobě.  
K opakování učiva předchozích ročníků i jako stručný přehled pak slouží karty: „Pomocná tabulka k opakování a,bPlošný graf a Pomocná modelová věta.“
K procvičování látky děti mohou použít zalaminovanou „Tabulku k doplnění“, na kterou mohou psát přiloženým fixem. Odpovědi mohou kdykoli smazat hadříkem, který je také součástí sady.
Nejen ve škole ale i během domácí přípravy pak děti využijí „Magnetickou tabulku“, na kterou mohou, jak psát procvičovanou větu, tak i přikládat kartičky s magnetkami označující jednotlivé větné členy. Manipulace s magnetkami a zároveň psaní na tabulku je pro děti nejen naučné, ale i zábavné.

Manipulační pomůcka „Větné členy“ obsahuje:
·  karty věnované jednotlivě každému větnému členu  
·  „Pomocnou tabulku k opakování“ věnovanou přehledu slovních druhů
·  „Pomocnou modelovou větu“ opatřenou konkrétními otázkami a odpověďmi na jednotlivé větné členy
·  zalaminovanou „Tabulku k doplnění“ sloužící k opětovnému doplňování
·  „Magnetickou tabulku“ a Magnetické kartičky“ určené k rozstříhání a umožňující názornější vhled do této problematiky
·  součástí sady je i fix, hadřík a uzavíratelné sáčky na uložení rozstříhaných magnetických kartiček. 
To vše je velmi prakticky dodáváno v průhledné uzavíratelné kapse s drukem.

Práce s pomůckou je velmi jednoduchá a je podrobně popsaná v přiložené Metodické příručce.

Nečekejte krásný obrázkový materiál plný prvků odvádějících pozornost, ale jasnou a přehlednou pomůcku, která dětem pomůže názorně objasnit základní problematiku větných členů. Čerpaly jsme z mnoholetých zkušeností nejen z učitelské praxe, ale také z práce z poradny s dětmi se specifickými poruchami učení.“                                                 

Iva Kopecká a Dagmar Ženková
Autor: Mgr. Iva Kopecká, Mgr. Dagmar Žeňková
Ilustrace: Ladislav Hrdina
Obsah balení (složky): 8 zpracovaných karet, 1 tabulka k doplnění, 1 magnetická tabulka, kartičky s magnety, metodická příručka, stírací hadřík, mazatelný fix, 2 sáčky se zipem (k uložení kartiček), baleno ve složce s drukem
Formát: 235 x 330 x 5 mm
Počet stran: neuvedeno
Vydáno: 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: