Jak mi dneska je?
Kód: PR214366Detailní popis produktu
To, jak začneme terapeutické sezení, může zabarvit celý jeho průběh. Překvapivým začátkem může terapeut vyvolat klientovu zvědavost a oživit rozhovor. Tato kniha se zabývá tím, jak lze úvodních deset minut terapie zvládnout s větším uvědoměním i jak se dá obecně rozšířit terapeutický rejstřík. Nabízené techniky slouží třeba regulaci emocí, hledání zdrojů a vyjadřování skrytých potřeb. Probíhají nejen v řeči, ale i za pomoci tužky nebo neverbálně. Některé z nich jsou dosti překvapivé nebo provokativní. Zkuste se třeba svého klienta zeptat, jak vám dneska je – ne klientovi, ale vám, terapeutovi! Možná tím procvičíte jeho schopnost vcítění.Kniha obsahuje ukázky z rozhovorů i upozornění, na co si je třeba u každé metody dávat obzvláštní pozor. Autor tvrdí, že i když všechny předkládané techniky sám nevymyslel, všechny je vyzkoušel a žádného klienta tím nepřiměl k předčasnému ukončení terapie.
Thomas Prünte je certifikovaný psycholog, psychoterapeut, párový terapeut a kouč. Již více než 25 let provozuje svou vlastní praxi v Hamburku.
Autor: Prünte, Thomas
Překladatel: Babka, Petr
Vazba: brožovaná
Formát: 140 x 205 x 13 mm
Počet stran: 200
Vydáno: 2019

Tato komplexní a na aktuálních poznatcích založená kniha se zaměřuje na podrobný popis způsobů práce s výtvarnou tvorbou opřený o teoretický základ projektivně-intervenční...

Aktualizované a podstatně rozšířené vydání knihy Řeč těla

Život je příliš krátký na to, abychom se hodnotili negativně, abychom následovali davy, abychom propadali pesimismu, abychom si života neužívali, abychom jím šli sami…

Vyladění vaší mysli a zvládání problematických situací v každodenním životě

Autoři za pomoci zajímavých faktů, výzkumů, strategií a příběhů ukazují, jak se v práci i v životě cítit lépe a jak k tomu dopomoci druhým.

Průvodce pro rodinu a přátele

Jedna z nejobsáhlejších a nejobsažnějších odborných publikací na téma štěstí

... co jste vždycky chtěli vědět o psychologii, ale ve škole vám to neřekli...

Kniha je založena na kognitivně-behaviorální terapii a nejrůznějších cvičení
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.