LETNÍ PROVOZNÍ INFORMACE najdete zde.
26.7. a 7.8. ZAVŘENO

Dítě s postižením zraku

Kód: PR207825
Značka: Portál
220 Kč
Skladem (1 ks)
Rozvíjení základních dovedností od raného po školní věk

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dítě se zrakovým postižením se může ocitnout v sociální izolaci. Proto je hodně důležité pracovat s ním odmalička. Ve výchově nevidomých dětí a dětí se zbytky zraku se osvědčuje důslednost a systematičnost. A mnohdy se podaří dítě se zrakovým handicapem i integrovat mezi zdravé vrstevníky. To, jak dítě vidí, se zjišťuje na začátku rané péče funkčním vyšetřením zraku. Když se narodí dítě s těžkou zrakovou vadou, „jede se“ po lékařské linii, stanovuje se diagnóza, rodiče dostávají informace od lékařů… Rodina ale potřebuje dítě nějak vychovávat, přijmout ho jako dítě.

Kniha nabízí náměty pro rozvíjení základních dovedností od raného po školní věk dítěte. Text je proložen výpověďmi dětí a jejich rodičů a je v něm dostatek teorie pro pochopení problému, a přitom i opravdu praktické příklady, „jak na to“. Autorky doporučují i různé pomůcky a zaměřují se na ty, které lze jednoduše sehnat nebo je možné si je vyrobit z běžného materiálu a předmětů.

Mgr. Klára Kochová vystudovala speciální pedagogiku na PedF UK a učitelství pro 1. stupeň ZŠ na PedF UK a působí jako dobrovolnice na akcích pro děti se zrakovým postižením.

Mgr. Markéta Schaeferová se věnuje dlouhodobé dobrovolnické činnosti v rámci pobytů Rané péče EDA pro děti s postižením zraku a dalších akcí střediska.

Autor: Kochová Klára; Schaeferová Markéta
Formát: 146 x 205 mm
Počet stran: 176
Vazba: brožovaná
Vydáno: 2015

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: