Trénink paměti pro seniory

Kód: D617280
Tip
Značka: EDIKA
233 Kč
Skladem (2 ks)

Prevence Alzheimerovy choroby a dalších závažných onemocnění. Paměť v kondici v každém věku!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paměť v kondici v každém věku! Kniha je zaměřena na tématiku procvičování paměti a dalších kognitivních funkcí (např. slovní zásoby, koncentrace pozornosti, logiky, kreativity, zrakově-prostorových schopností a dalších).
- Teoretická část knihy seznamuje v Úvodu se zajímavostmi o mozku a kognici včetně obvyklých změn spojených se stárnutím.
Samostatná kapitola je věnována problematice demencí a možnostem jejich prevence. Nechybí ani představení některých mnemotechnik, které mohou usnadňovat zapamatování většího množství informací.
- Praktická část knihy předkládá konkrétní úlohy na procvičování.
Jednotlivé kapitoly jsou rozděleny podle toho, jaká kognitivní funkce je převážně procvičována.
Kniha obsahuje také barevnou přílohu s vizuálně zajímavějšími cvičeními. Správné řešení úloh je zařazeno na koncích kapitol, aby si čtenáři mohli své výsledky zkontrolovat. Kniha je určena zejména pro seniorskou populaci jako možnost určité prevence případných kognitivních poruch, bude ale jistě přínosem i pro jiné zájemce o problematiku cvičení kognitivních funkcí z ostatních věkových kategorií. Své využití však najde i u pracovníků z oblasti sociální péče, popř. zdravotnictví, kteří připravují takovéto programy pro své klienty.
Mgr. Jitka Suchá vystudovala ergoterapii a fyzioterapii, je trenérkou paměti III. stupně. Od roku 1997 pracuje v denním stacionáři pro seniory. Pořádá kurzy a semináře, vede web pro aktivizační pracovníky www.napadnik-aktivizace.cz. Je autorkou několika knih zaměřených na cvičení paměti.
PhDr. Eva Jarolímová, Ph.D. je psycholožkou a konzultantkou České alzheimerovské společnosti a vede sekci geropsychologie při Českomoravské psychologické společnosti. Jako pedagožka přednáší na několika vysokých školách, publikuje odborné články a knihy, účastní se mnoha výzkumných projektů.

V knize nechybí ani klíč k řešení úloh.

Autor: Jitka Suchá, Eva Jarolímová
Formát: 170 x 243 mm
Vazba: brožovaná, šitá
Počet stran: 152
Vydáno: 2019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: