POZOR 1.5. a 4.-12.5. ZAVŘENO

Jak si porozumět, domluvit se a společně si hrát

Kód: PA290735
Tip
Značka: Pasparta
233 Kč
Skladem (1 ks)

Neverbální dítě v mateřské škole

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přihlásilo se vám do předškolního zařízení dítě se závažnou řečovou poruchou nebo takové, které vůbec nemluví? Rádi byste, aby se zapojilo do běžného života ve školce, ale zatím nevíte, jak na to? Máte obavy, jestli to lze bez specifické meto­dické podpory dobře zvládnout?

Kniha si klade za cíl ukázat, že mnohdy i malé úpravy a drobná opatření za využití stávajících prostředků a materiálů, které má mateřská škola a rodina k dispozici, mohou vést k rozvoji komunikace a lepšímu dorozumění a interakci s neverbálním dítětem. A to nejen mezi učitelem a dítětem, ale i dětmi navzájem. Autorky nena­bízejí složité metody nebo přesně strukturované postupy, ale spíše způsob, jak o podpoře komunikace v dětské skupině přemýšlet a jak pracovat možná trochu poučeněji s tím, co se již v prostředí mateřské školy běžně užívá.

Celý autorský tým spojuje dlouholetá profesní zkušenost s aplikací metod aug­mentativní a alternativní komunikace do všech prostředí dítěte, od domova až po mateřskou školu. Za základ jakéhokoliv dobrého vztahu považují právě komunika­ci. Její rozvoj u dětí, které se nemohou dorozumívat běžným způsobem, tvoří pod­statnou část jejich poradenské praxe. Své bohaté zkušenosti se pokusily předat právě v této publikaci.

Autor: Pavla Foster Skalová, Alena Kunová, Jana Šarounová
Vazba: brožovaná
Formát: 15 x 21 cm
Počet stran: 132
Datum vydání: 2021

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: