Logopedická pomůcka Smart Mouth II.jakost

Kód: LT3673621
Akce
Neohodnoceno
1 540 Kč
Skladem (5 ks)

Smart Mouth II.jakost, bez vlivu na funkčnost (vada je např. ve viditelnosti lepidla mimo požadovanou plochu, např. kolem suchého zipu)
Unikátní logopedická pomůcka Smart Mouth je pohyblivý model dutiny ústní, kterým můžete dětem názorně ukázat a vyzkoušet si polohy a pohyby jazyka potřebné především pro artikulaci jednotlivých hlásek.

Pohyblivý model dutiny ústní výborně funguje i při koordinaci pohybů dominantní ruky a jazyka a tím zlepšuje spolupráci obou mozkových hemisfér.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální logopedická pomůcka Smart Mouth je pohyblivý model dutiny ústní, který umožňuje hlavně dětem názorně ukázat a vyzkoušet si polohy a pohyby jazyka potřebné především pro artikulaci jednotlivých hlásek. Hravý vzhled pomůcky pomáhá u dětí podnítit zájem a udržet jejich pozornost. Do celého cvičení vnáší zábavný prvek přispívající k motivaci a chuti trénovat, což jsou důležité faktory zvyšující úspěšnost terapie.

Pohyblivý model dutiny ústní výborně funguje i při koordinaci pohybů dominantní ruky a jazyka, čímž zlepšuje spolupráci obou mozkových hemisfér. Dítě si vyzkouší správné polohování či pohyb jazyka pomocí ruky v dutém jazyku pomůcky, kde mu můžeme pomoci s přesným provedením polohy nebo pohybu vedením jazyka. Poté postupně zkouší totéž se svým jazýčkem, přičemž má stálou možnost multisenzoriálního srovnání, jednak vizuálního (k dispozici je vždy zrcadlo) a sluchového (vysvětlením psrávné polohy a pohybu jazyka logopedem)

Smart Mouth je určen pro terapie v logopedických ordinacích a zdravotnických zařízeních, kde je nutno demonstrovat práci orofaciálního systému, dále pro školská zařízení (mateřské školy, základní školy, speciální školy s logopedickou péčí), speciálněpedagogická centra , včetně center pro děti s PAS, CTA, či sociální zařízení se zaměřením na logopedickou prevenci a péči a podobně.

Citát:
Levostranná porucha souvisí s poruchou schopnosti napodobování na základě pozorování, zatímco pravostranná porucha souvisí s poruchou uvědomování si vlastního těla ve vztahu s představou pohybové činnosti.
Prof. Paedr. Pavel Kolář, Ph.D. (*1963)Rozměry: délka 23 cm, šířka 16 cm, výška ve skladovatelné poloze 16 cm, v otevřené poloze vhodné pro přímou práci cca 21 cm.

Smart Mouth není hračkou, ale logopedickou pomůckou určenou výlučně k jejímu použití pro účel, pro který je určena, logopedem, či jinou dospělou osobou, a to pouze vždy za jejich přítomnosti.Smart Mouth je chráněn užitným vzorem vedeným pod č. PUV 2019-36736 a má registrovánu ochrannou známku Evropské unie č. 018179465. Smart Mouth je zakázkový český výrobek s limitovaným množstvím kusů s ruční kompletací, materiály pochází z EU.

Návod na použití SmartMouth

Pokrok v logopedii

Pokrok ve stomatologii

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení