POZOR! 24.3. ZAVŘENO

Deníček moderního fotra 2 - aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech

Kód: EM0037525
Značka: Ikar
178 Kč
Není skladem
Položka byla vyprodána…

Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra, v němž otec na mateřské dovolené odhaluje strasti rodičovství, o kterých se obvykle nahlas nemluví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. „Dokud jen ležel na zádech a řval, nic mi nechybělo,“ vzpomíná teskně fotr. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotra konečně dostal do blázince.

Ukázka z textu
Dobrý den, přál byste si jednu rodičovskou dovolenou?" "Ale jistě. Zní to zajímavě a pohodově, dejte mi toho rovnou tři roky".
Ano, nějak takto jsem se nechal nachytat. Pojem "rodičovská dovolená" sliboval několik let válení si šunek s nohama nahoře. Právě díky tomu jsem před časem kývl na nabídku, zda bych převzal otěže výchovy syna Čeňka.
Je mou občanskou povinností poukázat na tento do nebe volající podvod. Rodičovská dovolená totiž vůbec není dovolená. Jsou to galeje, které trvají dvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Člověk dře jak soumar, stát mu jednou měsíčně smrkne nějaké drobné a výsledkem je pouze to, že vám dítě jednoho krásného dne oznámí, že nechce tátu, že má radši mámu. Je to nevděčná a společensky nedoceněná činnost.
Říkám si, že podruhé už se napálit nenechám a s díky odmítnu. Ale ono to tak nebude. Oni mají různé fígle a páky, takže mě znovu převezou a já naklušu na další rodičovskou dovolenou. A potom znovu a znovu. Půjdu z dovolené do dovolené a nakonec zemřu stářím. To je ten koloběh života. Je to svým způsobem krásné.


Autor: Dominik Landsman
Vazba: vázaná
Formát: 145 x 185 x 18 mm
Počet stran: 192
Datum vydání: 2015

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: