Provozní opatření COVID-19 - najdete zde.

Foniatrie - hlas

Kód: TB111168
Akce
Neohodnoceno
Značka: Tobiáš
599 Kč
Skladem (1 ks)
Kniha je koncipována jako první díl trilogie Hlas – Sluch – Řeč, která si klade za cíl obsáhnout celou šíři současné koncepce oboru foniatrie. Záměrem autorského kolektivu bylo shrnout současné znalosti z oblasti poruchy komunikace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předkládaná kniha je koncipována jako první díl trilogie Hlas – Sluch – Řeč, která si klade za cíl obsáhnout celou šíři současné koncepce oboru foniatrie. Záměrem autorského kolektivu bylo shrnout současné znalosti z oblasti poruchy komunikace, s ohledem na změny, kterými obor prošel od vydání posledních učebnic.

Kniha je uspořádána podle běžných zvyklostí na obecnou část (anatomie, fyziologie, vyšetření a obecné zásady léčby), ve speciální části jsme se drželi konvenčního dělení hlasových poruch na organické a funkční. Záměřem autorů bylo obohatit obzor čtenářů z řad lékařů o nové vztahy oboru foniatrie, především k hlasové pedagogice, operačním postupům a profesní medicíně. Jsme proto velmi rádi, že pozvání ke knize přijali odborníci z řady foniatrických pracovišť i dalších odborností z České i Slovenské republiky. Protože většina textu pochází od autorů českých, bylo rozhodnuto pro zachování formální kontinuity přeložit slovenské příspěvky do českého jazyka. Nebylo zcela jednoduché formálně i obsahově sjednotit text od mnoha přispěvovatelů a konečné dílo je tedy názorovou syntézou. Doufáme, že výsledek odpovídá naší upřímné snaze vytvořit srozumitelnou a moderní učebnici, a věříme, že si kniha najde své čtenáře.

Obsah:
I HLAS A JEHO VÝZNAM
II KLINICKÁ ANATOMIE A FYZIOLOGIE HLASOTVORNÉHO ÚSTROJÍ
III VYŠETŘENÍ HLASU
IV LÉČBA HLASOVÝCH PORUCH
V ORGANICKÉ PORUCHY HLASU7
VI FUNKČNÍ PORUCHY HLASU (FUNKČNÍ DYSFONIE)
VII ONEMOCNĚNÍ HLASU SPOJENÁ S PROFESÍ A UMĚLECKÝM PROJEVEM
VIII OŠETŘOVATELSTVÍ VE FONIATRII
IX POUČENÍ PRO PRAXI

Autor: Miroslav Tedla a kolektiv
Formát: pevná bez přebalu matná
Rozměr: 152 x 217 x 28 mm
Počet stran: 320
Vydáno: 2010

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: